Фігурантом справи MH17 "Дельфіном" може бути російський генерал Ткачов – розслідування

Дзеркало Тижня
Фігурантом справи MH17

Висновки голосових експертиз вказують на те, що "Дельфін" і генерал Ткачов з дуже високим ступенем ймовірності є однією особою.

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat і журналісти російського видання The Insider оприлюднили розслідування, в якому стверджується, що розшукуваним фігурантом справи про збитий над Донбасом "Боїнг" з позивним "Дельфін" є головний інспектор Центрального військового округу Міноборони РФ Микола Ткачов.

Результати розслідування опубліковані на сайті The Insider.

Так, людина з позивним "Дельфін" фігурує на записах перехоплених телефонних розмов, опублікованих очолюваною Нідерландами Міжнародною слідчою групою з розслідування катастрофи (JIT).

Як стверджують розслідувачі, "Дельфін", до якого звертаються як до Миколи Федоровича, – це генерал-полковник російської армії в запасі Микола Федорович Ткачов. Він, у свою чергу, стверджує, що не має ніякого відношення до подій у Донбасі.

Наголошується, що записи телефонних переговорів, на яких звучить голос "Дельфіна", спочатку були опубліковані СБУ незабаром після катастрофи літака, а пізніше - Міжнародною слідчою групою. Тоді слідчі закликали усіх, у кого є інформація про осіб на записах повідомити про це слідству.

Журналістам з відкритих джерел вдалося з'ясувати, що Ткачов є єдиним серед нині живих генералів Росії з цим ім'ям.

Для порівняння голоса Ткачова з голосом "Дельфіна" розслідувачі зв'язалися з генералом під приводом інтерв'ю про Суворовське училище. Потім вони замовили дві незалежні експертизи для порівняння голосів в США і Литві. Іноземні експерти прийшли до висновку, що ймовірність збігу дуже висока.

"Висновки обох голосових експертиз вказують на те, що "Дельфін" і генерал Ткачов з дуже високим ступенем ймовірності є однією особою. Якщо ж врахувати ще ряд факторів, які не приймалися експертизою до уваги (ім'я Микола Федорович, високе військове звання, ряд інших більш дрібних збіжних деталей — таких, як музика замість гудків на телефоні), то все це разом робить можливість помилки статистично абсолютно неймовірною. Іншими словами, можна з повною впевненістю стверджувати, що "Дельфін" — це генерал-полковник Микола Федорович Ткачов", - сказано в розслідуванні.

Читайте також: Рада продовжила угоду з Нідерландами про розслідування катастрофи МН17

Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий "Боїнг-777" рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

28 вересня 2016 року міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT), підтвердили причетність Росії до знищення MH17.

У червні 2017 року міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat змогла ідентифікувати сімох ймовірних водіїв "Бука", з якого збили "Боїнг" рейсу MH-17. У своїй новій доповіді Bellingcat зазначає, що транспортуванням "Бука" займалася 69-а окрема бригада матеріального забезпечення російської армії.

За матеріалами: The Insider / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter