Порошенко каже, що держбюджет збільшився в 2,5 рази завдяки боротьбі з корупцією

Дзеркало Тижня 1
Порошенко каже, що держбюджет збільшився в 2,5 рази завдяки боротьбі з корупцією

Президент вірить, що Україна добилася певних успіхів у протидії хабарництву.

 На саміті YES президент Петро Порошенко визнав, що корупція досі дуже поширена в Україні. Однак, на його думку, відбулися і певні зрушення у її викоріненні.

Він вказав на зрівняння енергетичних тарифів, яке, за його словами, знищило можливість для корупціонерів. При цьому Порошенко нагадав, що Київ вже давно не купує російський газ, позбувшись цієї енергетичної залежності. Крім того, президент вказав на систему відшкодування ПДВ.

"Я зустрічався з бізнес-спільнотою. І побачив, що настрої зовсім інші", - сказав Порошенко.

При цьому, президент зміг помітити позитивні зміни у питанні боротьби з корупцією у "багатьох інших сферах".

"Якщо подивитися на бюджет, то кошти, які раніше йшли в кишені хабарникам, зараз йдуть в державний бюджет. Ми збільшили надходження в держбюджет в 2,5 рази, а в місцеві бюджети - в 7 разів", - сказав Поршенко.

Також президент пообіцяв, що наступного тижня буде завершена конституційна реформа і процес створення Вищого конституційного суду. Крім того, він пообіцяв наступного місяця запуск приватизації з допомогою західних компаній.

"Ми створили для цього правильні умови", - вважає Порошенко.

Раніше видання The Economist писало, що боротьба з корупцією в Україні відходить на другий план з наближенням виборів. Реформатори хочуть створення нового незалежного антикорупційного суду, який би розглядав подання антикорупційного прокурора. В минулому Захід допомагав проштовхнути такі ініціативи, ставлячи умови для отримання нового траншу МВФ чи допомоги від ЄС. Але українська економіка стабілізувалася, а ЄС надав Україні безвізовий режим. Тож важелів впливу стало менше.

Раніше повідомлялося, що Transparency International стривожене розправою влади над атикорупціонерами. Особливе занепокоєння у голови Transparency International Україна викликає швидкий процес над Шабуніним, якого судять за побиття блогера.

 

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter