Прокуратура Угорщини звинуватила депутата Європарламенту від угорської партії "Йоббік" в шпигунстві на користь Росії

Гордон
Прокуратура Угорщини звинуватила депутата Європарламенту від угорської партії

Угорська прокуратура обвинуватила депутата Європарламенту від ультраправої угорської партії "Йоббік" Белу Ковача у шпигунстві на користь Росії, пише агентство Reuters.

Політика підозрюють у збиранні інформації про роботу інститутів Євросоюзу в інтересах російських спецслужб. Слідство зазначає, що депутат часто зустрічався з російськими дипломатами і відвідував Москву. Ковач зв'язки з іноземними спецслужбами заперечує.

Ковач є одним із лідерів партії "Йоббік". У березні 2014 року він був спостерігачем на фейковому "референдумі", організованому Росією в окупованому українському Криму.

У жовтні 2015 року Європарламент тимчасово позбавив Ковача депутатського імунітету через підозри у шпигунстві на користь Росії. Юридичний комітет Європарламенту розглядав запит у закритому режимі понад рік.

Ковач є членом Європарламенту з 2010 року, термін його повноважень як євродепутата закінчується у 2019 році.

Прокуратура Угорщини також підозрює політика у шахрайстві на суму понад €21 тис. За даними Європейського бюро з боротьби з шахрайством, у 2012–2013 роках депутат фіктивно працевлаштував у Європейський парламент чотирьох стажерів, які не ходили на роботу.