Силовики не виконали наказ Турчинова про розблокування адмінбудівель у Криму в лютому 2014 року

Дзеркало Тижня 2
Силовики не виконали наказ Турчинова про розблокування адмінбудівель у Криму в лютому 2014 року

Турчинов нагадав про масштаби зради співробітників СБУ в АР Крим.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, який з 23 лютого по 7 червня 2014 року виконував обов'язки президента України, повідомив, що віддавав наказ Внутрішнім військам МВС про деблокування будівель Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим у Сімферополі. Але наказ так і не було виконано.

"Коли вранці 27 лютого мені повідомили, що спецназ РФ захопив адміністративні будівлі в Криму, я відразу віддав наказ керівникам Внутрішніх військ, що базувалася в АР Крим, оточити парламент і уряд Криму, підготувати їхнє захоплення і відбити, і провести операцію", - заявив Турчинов в ході допиту в судовому процесі у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича у четвер, 15 лютого.

Через кілька годин йому доповіли, що наказ виконати не вдалося.

"Мені повідомили, що вони змогли провести лише оточення цих будівель, але під тиском агресивно налаштованих цивільних осіб вони не змогли виконати завдання, і змушені були розійтися", - уточнив секретар РНБО.

Він констатував, що поставлені завдання у Криму було нікому.

Величезними масштабами зради з боку співробітників правоохоронних органів і спецслужб Турчинов назвав причиною неможливості проведення антитерористичної операції на півострові.

"Зі співробітників СБУ...90% зрадили. Тобто тільки 10% співробітників СБУ, які працювали в Криму, залишилися вірні Україні. При такій тотальній зраді не було кому зі Служби безпеки України проводити в Криму антитерористичну операцію", - зазначив секретар РНБО.

За словами Турчинова, після формування нового складу Кабміну 27 лютого він запросив керівників силових відомств і дав наказ негайно вжити заходів з протидії російської агресії, в тому числі, підготувати підрозділи Збройних сил для перекидання до Криму.

Читайте також: ЗСУ перед анексією Криму "наводнили зрадниками" - Коваль

Нагадаємо, раніше Державний секретар США Рекс Тіллерсон повідомив про те, що США збережуть санкції до тих пір, поки РФ не поверне Крим під контроль України. Те ж саме стосується і виведення російських військ з Донбасу.

Також повідомлялося про те, що прокуратура АР Крим має намір ініціювати міжнародний судовий процес щодо анексії Криму Росією за прикладом Нюрнберзького процесу.

Офіційно початком окупації Криму вважається 20 лютого 2014 року. Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується у звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягла за собою окупацію, не потрібно.

Таким чином, цей міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter