78-річна українка підкорює гірські вершини-п'ятитисячники та долає надмарафонські дистанції

Експрес
78-річна українка підкорює гірські вершини-п'ятитисячники та долає надмарафонські дистанції
Удома Анастасія Дойникова буває рідко: то бігає, та на роликах катається, то ходить у гори. Сміється: "Вам пощастило, що застали мене!"
"Нещодавно піднімалася на пік Гурамішвілі (4338 метрів), а ось уже купила квитки в Карпати, - каже жінка. - На Різдво у мене запланована лижна гонка у Броварах, у лютому - чемпіонат України серед ветеранів, у березні - сходження на Говерлу, у квітні - 100-кілометровий марафон на велосипедах!"
Коли Анастасії Дойниковій виповнилося 70, вона піднялася на Ельбрус (висота 5642 метри), 75-ліття відзначила на горі Казбек (5033 метри). І 80-річчя також хоче зустріти на гірській вершині.
У її квартирі скрізь - дипломи, кубки, медалі. Годі й полічити. "Але я їх зважила, - сміється. - Маю 4,5 кілограма золотих медалей! Я, зокрема, 25-разова чемпіонка України з лижних гонок!
Люблю спорт з дитинства, тож дотепер у будь-яку погоду ним займаюся. У 70 років почала кататися на роликових ковзанах. Це - не забаганка. Постійно тренувати ті самі м’язи небажано. Тому я сіла на ровер, почала ходити в гори... Як почуваюся? Чудово. Через два тижні після сходження на пік Гурамішвілі пробігла 100 кілометрів за 11 годин на змаганнях. Дехто зі суперників на фініші ледве тримався на ногах. А я спакувала сумку - і бігом на електричку".
У горах Антоніна Йосипівна досі сама несе свого наплічника. А це не менше як 30 кілограмів. "Не відчуваю ні дискомфорту, ні кисневого голодування, - каже жінка. - Група ледве встигає за мною!"
А тренувалась для цього ось так: щоранку виходила на бігову доріжку чи сідала на велосипед із наплічником. Вагу поступово збільшувала - від 15 до 30 кілограмів. Так гартувала м’язи спини, ніг і дихальну систему.
У теплу пору року жінка постійно спить на підлозі. Каже, що це добре для хребта.
"На якій гірській вершині ви мрієте відсвяткувати своє вісімдесятиліття?" - питаю. "Хотілося б зійти на Евереcт, - зітхає співозмовниця. - Але це дуже дороге задоволення - 30 тисяч доларів. Де я візьму такі гроші? Хоч фізично готова до будь-яких сходжень. І знаю: якщо жити в постійному русі, для тебе не існуватиме жодних перепон".
Володимир ІСАЄВ, газета Експрес