Влада Швеції першою в світі почала вимагати сплату податків у біткойнах

Finance.UA 1
Влада Швеції першою в світі почала вимагати сплату податків у біткойнах

Податкова служби Швеції першою в світі зажадала від однієї з компаній погасити податкову заборгованість в криптовалюті, повідомляє Business Insider.

«Ми повинні знаходити активи не тільки в гаражах, будинках або на банківських рахунках податкових боржників, а й в інтернеті», – говорить представник Податкової служби Швеції Йоханнес Паульсон. Служба зажадала від однієї зі шведських компаній погасити заборгованість по сплаті податків в розмірі 23 тисяч шведських крон ($2850), перевівши в бюджет 0,6 біткойна зі свого криптовалютного рахунку, який виявили податківці.

На думку експертів, цей прецедент буде мати велике значення для утвердження біткойна, а потім і інших криптовалют, як законний засіб платежу. Тим більше, що громадянам і компаніям вигідно платити податки, а також оплачувати товари і послуги в біткойнах, які дорожчають. Курс найпопулярнішої криптовалюти 12 жовтня оновив абсолютний рекорд, піднявшись до $5150.

«Існує багато біткойнів, що циркулюють в кримінальній спільноті. Але раніше ми не могли пред’являти податкові претензії і накладати арешти на активи в криптовалюті. Тепер ситуація повинна змінитися», – заявив Паульсон.

Після наради у президента Володимира Путіна міністр фінансів Антон Силуанов заявив, що російська влада візьме під контроль питання емісії, майнінгу і обігу криптовалют. Президент, уряд і ЦБ єдині в тому, що криптовалюти несуть загрозу національній грошовій системі і служать, перш за все, цілям відмивання грошей в інтересах корупціонерів і криміналітету.