Як подивитися світ і легально заробити - поради експертів

Сегодня
Як подивитися світ і легально заробити - поради експертів

Офіційно працювати по безвізу українцям заборонено законом. Але способи як хоча б частково окупити свою поїздку є. Як подивитися світ і легально заробити, з'ясовували журналісти "Сегодня".

Ольга готується опублікувати свою першу книгу про Париж. А починалося все з невеликих заміток в інтернеті. "Спочатку я не думала про гроші. Зараз же ми заробили якусь космічну для мене суму", – говорить письменниця Ольга Котрус.

У Ніни і Дмитра свої методи заробітку – віддаленою роботою в інтернеті і фотосесіями зазвичай відбивають свої подорожі. "Можна фотографувати те, що знаходиться навколо тебе як в Україні, так і за кордоном, – і розміщувати на спеціальних сайтах. Згодом на ці фотографії або ілюстрації з'являється попит", – ділиться досвідом мандрівниця Ніна Гелетуха.

Стати гідом, знаючи місто всього кілька місяців, теж можливо. Приклад цьому – студентка Емі з Індонезії. Історію і архітектурні пам'ятки Антверпена знає погано, але може показати відмінні шопінг-центри. За двогодинну прогулянку бере 13 євро з людини. "Найчастіше такі екскурсії замовляють жінки. Вони більше хочуть весело провести час в компанії, а не вивчати історію", – говорить Емі.