"Йоббіки" з каталонським прапором провели акцію "Самовизначення для Закарпаття"

Еспресо.TV

У Будапешті під посольством України організували акцію "Самовизначення для Закарпаття", протест проти якої висловило МЗС України

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп.

"Акція під посольством України в Будапешті, протест проти якої висловило МЗС України, адже організатори з самого початку заявили, що вони виступають за: "самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України", виражають протест проти "варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів", - повідомила посол.

Читайте також: Угорщина знову почала розганяти тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"

Вона зазначила, що у відповідь на протест України угорська сторона повідомила про право на мирне зібрання та висловлення протестів, під час яких учасники вільно висловлюють свої думки.

"Переконана, що використання цих прав не виправдовує напису на спині учасника акції: "Закарпаття по закону належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригнічених націй, примушених жити в Україні". І для повноти картинки – офіційний прапор каталонської автономії", - зазначила посол.

null

  • Міністерство закордонних справ Угорщини повідомило українському посольству про акцію 13 жовтня під гаслом "Самовизначення для Закарпаття".
  • Організатором акції виступила угорська право-радикальна партія "Йоббік", яка перебуває в опозиції до уряду.
  • До 2014 року на території Закарпатської області діяла офіційна приймальня депутата Європарламенту від "Йоббіка", але її закрили через радикальні висловлювання у тому числі й про те, що Закарпаття має бути в складі Угорщини. Приймальню закрили рішенням суду за поданням СБУ