Ігор Луценко про бажання Гройсмана позбавити недоторканності Парасюка: Це політично дуже, дуже недалекоглядно

Гордон
Ігор Луценко про бажання Гройсмана позбавити недоторканності Парасюка: Це політично дуже, дуже недалекоглядно

Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману не треба було робити "непродуманих заяв" про позбавлення позафракційного нардепа Володимира Парасюка недоторканності. Про це 11 січня парламентарій від фракції "Батьківщина" у Верховній Раді Ігор Луценко написав у Facebook.

"30 секунд аналізу прийдешніх двох років достатньо, щоб зрозуміти, що у списку на переслідування діячів на той час уже минулого, а зараз поки що "нинішнього" режиму ваше прізвище знаходиться у першій п'ятірці. Незалежно від того, підписували ви щось чи ні, вас, у відповідності до політичного запиту громадян України, захочуть посадити", – звернувся він до глави уряду.

За словами Луценка, якщо у президента України Петра Порошенка та голови Національного банку Валерії Гонтаревої "залишається багато інструментів для того, щоб виторгувати собі недоторканну старість", то у Гройсмана "є всі шанси потрапити у роль цапа-відбувайла".

"Люди хочуть не тільки посадок. Люди хочуть крові. Може так статися, що саме ваш тезка Парасюк буде стримувати рішучих людей від того, щоб вчинити нехороші дії щодо вас та вашої, гм, команди. Тому не бажайте Парасюку зла. По-перше, це некрасиво. А по-друге, це політично дуже, дуже недалекоглядно", – зазначив нардеп.



Парасюк розповідав виданню "ГОРДОН", що Гройсман пропонував йому виділити додаткові 20 млн грн на округ за умови голосування за проект державного бюджету.

"Але, по-перше, у розрізі нинішньої інфляції 20 млн на округ зі 175 тис. виборців – це копійки. По-друге, влада буде вважати, що мене можна купити. Ні, жодні гроші цього не вартують. Треба країну змінювати, а не дерибанити бюджет", – зазначив нардеп.

Він також говорив, що в українській владі стільки "брехунів і злодіїв", що іноді не залишається іншого виходу, окрім як буквально з ними битися.

"Скільки кримінальних справ на мене заведено за фактом бійок? 13, 14, а може, і 17. Не знаю. Яка різниця? Я не в курсі", – зізнавався нардеп.

12 січня Гройсман заявив, що "це велика ганьба, коли людина, уповноважена від держави, дозволяє собі таку поведінку". Він зазначив, що зняти депутатську недоторканність із Парасюка може тільки Верховна Рада, але якби ці питання могли розв′язувати уряд і прем'єр, то проблему вже було б вичерпано.