Нові переговори. Що думає Люксембург про агресію Росії в Україні, – міністр закордонних справ

Новое Время 1

Саме тут з’явився на світ один із засновників ЄС та Ради Європи Роберт Шуман, тут у містечку Шенген у 1985 році було укладено угоду, завдяки якій зникли кордони між багатьма європейськими державами. Тепер, коли Шенгенський простір для українців відкритий, всі ми добре розуміємо, що це означає.

То ж не дивно, що в ході переговорів з моїм добрим другом і колегою Жаном Асельборном та іншими люксембурзькими співрозмовниками основу увагу приділятимемо темі майбутнього Європи, у якому належне місце займатиме Україна. Адже без України будь-який європейський проект є незавершений.

І, безперечно, говоритимемо про російську агресію. Пригадую, як в березні цього року разом з Жаном побували у Широкиному в зоні АТО. Знаю, наскільки вразила його побачена картина: зруйновані російською артилерією будинки мирних українських жителів. Власне тоді Жан і визнав, що йдеться не про конфлікт, а про справжню війну.

Вдячний йому й за відвідання військового шпиталю у Дніпрі та за його щире спілкування з нашими пораненими бійцями і самовідданими лікарями. Там мій колега ще раз пересвідчився, яку високу ціну платить Україна, захищаючи свій суверенний європейський вибір, європейські цивілізаційні цінності й устої міжнародного права.

Переконаний, що у Жана Ассельборна є чітке бачення того, що насправді відбувається на Донбасі. Під час переговорів маю намір ще раз закликати Європу й усю міжнародну спільноту твердо наполягати на тому, щоб Росія вивела свої війська з України, й збільшити тиск на Москву. Надзвичайно важливою для України є підтримка, яку їй надають наші партнери у міжнародних організаціях, передусім в Організації Об’єднаних Націй. Із вдячністю відзначу, що Люксембург традиційно є співавтором проектів резолюцій ООН щодо Криму.

Що ж до двостороннього аспекту українсько-люксембурзького співробітництва, то тут нас насамперед цікавлять проекти в галузях інвестицій та телекомунікації. Це ті життєво важливі сфери, де Україна може реалізувати свій унікальний потенціал як технічно високорозвинутої країни. Саме з метою просування інтересів України відвідаю світового телекомунікаційного флагмана – компанію Société Européenne des Satellites (SES).

Люксембург одна з найрозвинутіших країн Старої Європи, і його слово багато важить в ЄС. Розраховую на цікавий і плідний візит.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени