Трамп-молодший і російський адвокат обговорювали тільки заборона на усиновлення дітей з РФ – Білий дім

Гордон
Трамп-молодший і російський адвокат обговорювали тільки заборона на усиновлення дітей з РФ – Білий дім

На зустрічі сина президента США Дональда Трампа та російського адвоката Наталії Весельницької не обговорювали нічого, окрім заборони на всиновлення дітей із Росії та "закону Магнітського", заявив представник Білого дому Шон Спайсер, повідомляє прес-служба американської адміністрації.

Як заявив Спайсер на брифінгу 17 липня, він не хотів би вдаватись у деталі цієї ситуації. Водночас він підкреслив, що "досить часто люди, які отримують інформацію в розпал виборчої кампанії, з'ясовують, що це за інформація". Так він прокоментував повідомлення про те, що Весельницька зв'язувалася з Трампом-молодшим з метою передати компромат на екс-кандидата в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

"Президент пояснив це у своєму Twitter. І, наскільки нам відомо, немає нічого, що змусило б кого-небудь повірити в те, що на цій зустрічі обговорювали що-небудь, окрім усиновлення та "закону Магнітського", — заявив Спайсер.

17 липня Трамп заявив у Twitter, що не бачить нічого поганого в намірі його близьких отримати компромат на Клінтон. "Більшість політиків пішли б на зустріч на зразок тієї, на якій був Дон-молодший, щоб отримати інформацію про суперника. Це політика!" – написав Трамп.

12 липня Весельницька в ефірі телеканала NBC News спростувала звинувачення в тому, що вона мала якісь зв'язки з Кремлем. Вона повідомила, що зустріч була пов'язана з розслідуванням справи компанії Prevezon Holdings російського підприємця Дениса Кацива (її клієнта, щодо якого у США вперше на практиці було застосовано "акт Магнітського").

9 липня газета The New York Times із посиланням на власні джерела написала, що Трамп-молодший у 2016 році зустрівся з російським адвокатом, тому що вона обіцяла передати компромат на суперницю Трампа на президентських виборах Клінтон.

11 липня син президента США у своєму Twitter опублікував листування з PR-спеціалістом і колишнім журналістом Робом Голдстоуном, який був посередником в організації зустрічі з Весельницькою. Голдстоун нібито передав йому прохання про зустріч від російського співака Еміна Агаларова, із яким син Трампа був знайомий ще з 2013 року.

За даними CNN, спецпрокурор Роберт Мюллер, який займається справою про російське втручання у вибори у США, перевірить інформацію про контакти Трампа-молодшого з Весельницькою.

Президент США Трамп заявив, що не звинувачує сина за зустріч, оскільки він виконав "гарну роботу", оприлюднивши своє листування з росіянами.

У грудні 2012 року у США ухвалили "закон Магнітського", що вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права. Закон ухвалили після смерті юриста Сергія Магнітського, який розкрив схеми великомасштабного розкрадання коштів із російського бюджету.