"Відбувається друга війна": Шкіряк заявив, що в Україні недостатньо посилили відповідальність за порушення ПДР (Відео)

5 канал

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіоряк.

На запитання ведучої, чому нині так часто і багато трапляються ДТП попри те, що в Україні посилили штрафи і ставлять камери, Шкіряк сказав: "Що стосується доріг, то по суті там відбувається друга війна – внутрішня війна. На цій війні жертв більше, ніж на війні на сході України. І це доведений факт. Тут, мабуть, важко сказати, чому відбуваються такі речі однозначно, але я вважаю, що головні чинники – людський фактор і абсолютна недисциплінованість водіїв. Я не вважаю, що ми достатньо сьогодні посилили відповідальність за скоєння ДТП і за порушення правил. Моя позиція є значно жорсткішою, але вже те, що зроблено і те, що було впроваджено за ініціативи Арсена Авакова, переконаний, буде мати відповідний вплив через якийсь час".

Він додав: "Не все так райдужно із введенням інновацій. Бо є питання обов'язкової невідворотності покарання. В чому зараз найбільша проблема – в тому, що не всі порушення правил ДТП зафіксовуються, немає сьогодні встановлення віденоспостереження і відеофіксації, про яку ми кричимо протягом останніх років, яка б давала 100% гарантію фіксування того чи іншого транспортного засоби чи водія, який це здійснює".

На запитання ведучої, чому досі не ввели відеофіксацію, Шкіряк сказав: "Це ж питання не тільки до МВС, а питання залучення і бюджетних коштів і коштів місцевих громад, місцевих ОДА, районних, тому до цієї проблематики треба підходити комплексно... Але те, що на сьогодні потрібно розуміти, що будь-якого водія, який сідає за кермо, повинно бути розуміння перед тим, як він здійснює правопорушення, що за це буде обов'язково відповідальність і посилення штрафів, і посилення відповідальності за нетверезе водіння, безумовно, будуть сприяти покращенню ситуації, як і власне буде сприяти покращенню ситуації зменшення швидкості до 50 км/год в населених пунктах".

Нагадаємо, ранком 17 квітня у центрі Кривого Рогу сталась потрійна аварія. Там зіткнулись маршрутка, легкова Mazda та автобус. В аварії загинули 8 пасажирів мікроавтобусу, ще 21 людина постраждала. У Кривому Розі оголосили День жалоби за загиблими у ДТП.