Facebook почав масово блокувати акаунти українців, які розповідають правду про Росію

5 канал 2
Facebook почав масово блокувати акаунти українців, які розповідають правду про Росію

Через скарги проросійських ботів, Facebook масово блокує сторінки українських громадських діячів, відомих блогерів, журналістів і волонтерів, які розповідають правду про російську агресію на території України. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook благодійний фонд допомоги армії "Повернися живим".

"Масова атака на український сегмент Facebook! Уже кілька днів триває атака з РФ на сторінки наших волонтерів, активістів, журналістів, блогерів і лідерів громадської думки. Проросійські боти і сторона окупантів активно скаржаться на акаунти українців у соцмережі, що призводить до бану", – йдеться у повідомленні.

У фонді мають припущення, що масова атака на українські сторінки в соцмережі пов'язана з майбутніми виборами президента РФ.

"18 березня в Росії відбудуться вибори президента. Тому є ймовірність, що масова атака на українських активістів у Facebook – це ще один прояв страху окупантів перед Україною та її громадянами", – зауважили вони.

За інформацією фонду, причиною блокування стають старі публікації про війну на Донбасі, анексію Криму та коментарі про Росію.

"Боти по кілька тисяч передплачують сторінки українських активістів і волонтерів, ретельно аналізують їх публікації до 2013-2014, а потім відправляють адміністрації Facebook скарги", – підкреслили у фонді.

Також працівники фонду радять аби уникнути блокування, необхідно закривати старі пости в налаштуваннях.

"За стару публікацію в бан відправили засновника фонду "Повернися живим" Віталія Дейнегу. Також без можливості реагувати у Facebook залишилися більшість розслідувачів і спікер міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm Михайло Макарук, військовий оглядач і головний редактор порталу "Інформаційний спротив" Юрій Карін, продюсер Олена Мозгова, заступник шеф-редактора сайту "Обозреватель" Анна Молчанова та інші", – заявили у фонді.

Як зазначається, така подібна масова атака вже була пару років тому, коли акаунти українців банили у Facebook за фотографії та карикатури на російського президента і лідерів бойовиків. Наразі, заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін звернувся до європейського офісу Facebook для вирішення цієї проблеми.

"Сьогодні я направлю звернення до колег із європейського офісу Facebook щодо цієї проблеми. Є підозри, що окремі бани за пости в минулому мають формальну легітимність, оскільки в 2014 році ми слів не підбирали, але адміністрації соцмережі на це пофіг звичайно", – повідомив Золотухін на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляв 5.UA, соцмережа Facebook 27 квітня визнала, що стала "полем бою" для урядів, що намагаються маніпулювати громадською думкою в інших країнах. У зв'язку з цим компанія повідомила про введення нових заходів для боротьби із "інформаційними операціями".