У Києві нагородили військових за участь у війні з Росією

ВГОЛОС 1

З нагоди Дня захисника України Президент Петро Порошенко відзначив високими державними нагородами військовослужбовців Збройних Сил України, бійців Державної прикордонної служби України, службовців Державної служби з надзвичайних ситуацій, поліцейських Національної поліції України, бійців Національної гвардії України, Служби безпеки України та ветеранів антитерористичної операції.

Передає офіційний сайт Міністерства оборони України

Серед нагороджених орденом Богдана Хмельницького майор Артем Багінський — командир гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону 72-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України.

Майор Багінський виконує бойові завдання в районі проведення антитерористичної операції з травня 2014 року. Брав участь у боях під населеними пунктами Червонопартизанськ, Ізварине, Степанівка, Міусінськ, Волноваха, Авдіївка, виявляючи при цьому відвагу та мужність, ризикуючи власним життям, вміло керуючи довіреними йому підрозділами.

Під командуванням майора Багінського розрахунки батарей 1-го гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону за період з 29 січня по 4 лютого 2017 року здійснювали вогневу підтримку дій наших механізованих батальйонів з відбиття атак противника та контрбатарейну боротьбу. Близько 6 години 29 січня 2017 року диверсійно-розвідувальна група противника чисельністю до 30 осіб під прикриттям вогню артилерії висунулась з району населеного пункту Спартак та здійснила спробу захоплення передових позицій наших військ. Майор Багінський швидко оцінив ситуацію і зосередив вогонь на знищення вогневих позицій ворожої артилерії та мінометів. У результаті вмілого керівництва та злагоджених дій розрахунків батарей було знищено два розрахунки ворожих мінометів калібру 120 мм, близько 15 осіб ворожої піхоти, батарея гаубиць ворога.

Орденом «За мужність» ІІ ступеня нагороджено старшого прапорщика Михайла Михайлюка — інженера загону спеціального призначення 8-го окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Брав безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей з травня 2014 року. 10 вересня 2015 року виконував бойове завдання з ліквідації снайперів противника в районі населених пунктів Довге та Лопаскіне. За даними розвідки, в цьому районі дислокувалось близько 16 бойовиків. Близько четвертої години ранку група під керівництвом старшого прапорщика Михайла Михайлюка висунулась у визначений район та виявила два кулеметних розрахунки з особовим складом противника до 20 осіб. Після чого за допомогою протитанкової керованої ракети було знищено кулемет противника з розрахунком. Стрілецькою зброєю знищено другий кулеметний розрахунок, снайпера та решту особового складу противника. У ході ведення бою виявили диверсійну групу незаконних збройних формувань у кількості шести бойовиків, яких було ліквідовано. Особисто старшим прапорщиком було знищено три бойовика противника. Під час виконання завдань група втрат не зазнала.