Американські лікарі попереджають: нюхати енергетичну "шоколадну пудру" небезпечно

АСН 1
Американські лікарі попереджають: нюхати енергетичну
Американські лікарі попереджають: нюхати енергетичну

У США надійшов у продаж новий продукт - шоколадна пудра. Нова нюхальна пудра Coco Loko складається з шоколаду та інгредієнтів енергетичних напоїв. Виробники кажуть, що, втягуючи її через ніс, отримуєш «прилив ейфорії і мотивацію, яких вистачить, щоб танцювати всю ніч безперервно», пише TheTime. Ця пудра не отримувала дозволу на продаж від Управлінням з контролю за продуктами і ліками США, тому що продають її як харчову добавку, а не їжу або ліки.

Але лікарі вважають, що вживати її може бути потенційно небезпечно для здоров'я. Але йдеться тут не тільки про шоколадну пудру. Відповідно до думки лікарів, вдихання будь-якої пудри може викликати побічну дію в носовій порожнині людини. Важливо враховувати орган, через який засіб надходить в організм, а не тільки ефект, який засіб надає, кажуть медики.

Вдихання препарату - розповсюджений спосіб введення лікувальних препаратів. Лікарські спреї та аерозолі дають можливість швидко ввести препарат у кров і не витрачати час на перетравлення і розщеплення, як при вживанні ліків орально.

Однак людський ніс не пристосований для вдихання дрібних частинок. Подібні дії можуть призвести до запалення слизової оболонки носа, зараження легенів, а також до блокування респіраторного тракту і носових шляхів.

Це відбувається через те, що пудри складаються з дрібних частинок, але в їхньому складі можуть бути і додаткові речовини, які можуть привести до погіршення стану носових пазух. Речовини в спреях і інгалятори піддають ніс набагато меншому ризику, бо містять рідину, яка легше сприймається слизовою.

Людина ж, що вдихає будь-яку пудру, будь то шоколадна або кокаїн, може пробити діри в своїй носовій перегородці. Пошкоджені носові проходи мають тривалі негативні наслідки через те, що ніс фільтрує повітря на його шляху до легенів. І, якщо в перегородка буде пошкоджена, повітря не буде добре очищатися і сторонні частинки будуть потрапляти просто в легені.

Творці нової шоколадної пудри стверджують, що їхній продукт нешкідливий, якщо слідувати інструкції, проте американські лікарі з ними не згодні.