Горбатюк запевнив, що не конфліктує з керівництвом ГПУ, незважаючи на догану

Гордон
Горбатюк запевнив, що не конфліктує з керівництвом ГПУ, незважаючи на догану

Начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що, незважаючи на одержання догани, не конфліктує з главою ГПУ Юрієм Луценком та його заступником Юрієм Столярчуком. Про це він сказав 13 жовтня в ефірі телеканала "112 Україна".

"У мене є відстоювання принципів закону і недопущення втручання керівництва у законну діяльність слідчого прокурора. Якраз існування цих принципів призвело до надання мені цієї догани", – зазначив він.

За словами Горбатюка, розслідування злочинів проти Майдану триває в активному режимі.

11 жовтня кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів винесла Горбатюку дисциплінарну догану. Причини стягнення не вказували.

Горбатюк розповів, що йому оголосили догану за скаргою Столярчука.

"Протягом певного часу він перешкоджав розслідуванню у трьох гучних справах, а потім вирішив узагалі їх забрати. Ухвалив незаконні постанови, які я намагався оскаржити у генерального прокурора", – пояснив прокурор.

За його словами, Столярчук "робив усе можливе", щоб "звести нанівець" справу про причетність посадових осіб до злочинів, пов'язаних із генпрокурором часів екс-президента Віктора Януковича Віктором Пшонкою.

Горбатюк "понад годину пояснював членам комісії прокурорів свою позицію, однак її не взяли до уваги".

У червні 2016 року генпрокурор Луценко виносив Горбатюку попередження.

Тоді головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив, що Горбатюк дістав догану "за неналежне розслідування кримінальних проваджень за санкційним списком колишніх посадовців часів Януковича".