Союз журналістів Росії приєднався до вимоги звільнити автора DT.UA Станіслава Асєєва (фото)

Дзеркало Тижня 1
Союз журналістів Росії приєднався до вимоги звільнити автора DT.UA Станіслава Асєєва (фото)

Станіслав Асєєв (Васін) перестав виходити на зв'язок ще 2 червня.

Спілка журналістів Росії спільно з Національною спілкою журналістів України у вівторок у Відні підписали звернення з вимогою звільнити українського журналіста, автора DT.UA Станіслава Асєєва. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook редактор проекту "Донбас. Реалії" Андрій Діхтяренко. В додаток до свого посту Діхтяренко прикріпив фотографію документа з підписом голови СЖР.

"Представники журналістських організацій України (Національна спілка журналістів України) та Російської Федерації (Союз журналістів Росії), учасники міжнародної конференції ОБСЄ "Свобода ЗМІ в умовах нестабільності" у Відні висловлюють глибоку стурбованість долею журналіста Станіслава Асєєва <...> На жаль, ніхто не взяв на себе відповідальність за зникнення журналіста, та офіційних заяв про його місце перебування не зроблено. Проте існує висока ймовірність того, що журналіст Асєєв, виконуючи свій професійний обов'язок, був затриманий представниками "Донецької Народної Республіки". Закликаємо Міжнародне співтовариство докласти максимум зусиль для з'ясування долі нашого колеги – Станіслава Асєєва – і його звільнення", – йдеться в документі.

Діхтяренко зазначив, що тепер мова йде про спільне звернення українських і російських журналістів. "Чи буде реакція Захарченко і його компанії?", – додав він.

Асєєв, що проживає на непідконтрольної Києву території Донбасу, перестав виходити на зв'язок ще 2 червня. Редакція DT.UA наважилася оприлюднити його лише тоді, коли зникла надія на те, що Асєєв – на волі й у безпеці. НСЖУ звернувся до ОБСЄ і Червоному Хресту за допомогою у пошуках зниклого в Донецьку автора. 

Детальніше про зникнення в окупованому Донецьку постійного автора DT.UA Станіслава Асєєва читайте у статті Сергія Рахманіна "Земля Стаса".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter