У МЗС Росії підтвердили загибель в Сирії п'яти росіян

Гордон 1
У МЗС Росії підтвердили загибель в Сирії п'яти росіян

У міністерстві закордонних справ Росії підтвердили загибель у Сирії п'ятьох росіян. Про це під час брифінгу заявила речниця відомства Марія Захарова. Брифінг транслювали на сайті МЗС.

За її словами, унаслідок удару США в Сирії могло загинути п'ять росіян, але їх громадянство потрібно підтвердити.

"Є і постраждалі, але все це вимагає перевірки, зокрема і насамперед, звичайно, громадянства – усі вони є громадянами Росії чи інших країн. Я хотіла б ще раз підкреслити, що не йдеться про російських військовослужбовців", – зазначила Захарова.

Вона заявила, що, найімовірніше, громадяни прибули до Сирії в обхід офіційних каналів зовнішньополітичного відомства РФ, що ускладнює перевірку інформації про загиблих.

"Їх не 400, не 200, не 100 і не 10. За попередніми даними, унаслідок збройного зіткнення, причини якого зараз з'ясовують, може йтися про загибель п'яти осіб, імовірно, громадян Росії. Є й постраждалі, але все це вимагає перевірки", – додала Захарова.

8 лютого 2018 року стало відомо про авіаудар коаліції в Сирії, жертвами якого стало приблизно 100 бійців армії союзників президента Сирії Башара Асада.

Джерела CBS у Пентагоні повідомили, що в Сирії було вбито "російських найманців". Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) вважає, що йдеться про бійців ПВК "Вагнер", яка діє на родовищах корисних копалин у долині Євфрату.

Колишній "міністр оборони" терористичної організації "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) заявив, що повідомлення про втрати в Сирії постійно змінюються у бік зростання.

аразі точно ясно, що вбитих і поранених – реально сотні. Кілька сотень. В іншому – різноголосся. Але остання цифра ("не остаточна", як повідомили) взагалі, схоже, "захмарна". Нібито – аж понад 600 (644, якщо точніше, – і це тільки вбитих)", – підкреслив він.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс сказав, що російське військове угруповання стверджувало, ніби громадян Росії немає на місці зіткнення. "Як ви знаєте, ми докладаємо всіх зусиль, щоб не ставити під загрозу росіян", – підкреслив міністр.

Росія заперечувала присутність своїх громадян на плацдармі в Сирії, по якому завдала удару авіація коаліції, а потім попросила режиму тиші, щоб забрати своїх убитих і поранених, писала газета The Washington Post.