Росія створила умови, щоб люди не почували себе вільним, – Human Rights Watch про переслідування в Криму

Канал 24
Росія створила умови, щоб люди не почували себе вільним, – Human Rights Watch про переслідування в Криму

Про це йдеться в звіті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, присвяченій питанню переслідування кримських татар Росією в окупованому Криму, передає "Радіо Свобода".

Читайте також: Як виглядає новий проект резолюції щодо Криму, за який голосуватимуть в ООН – документ

Російська влада в Криму постійно переслідує кримських татар за їхню гучну опозицію до російської окупації з моменту її початку в 2014 році. Вона (влада – 24 Канал) зображує політично активних кримських татар як екстремістів та терористів, змусила багатьох до втечі і створила умови, щоб ті, хто вирішив залишитися, ніколи не почували себе вільними висловлювати їхні думки, – йдеться в заяві Human Rights Watch.

Правозахисники наводять факти, коли окупаційна влада арештовувала та штрафувала кримчан. В тому числі і за одиночні пікети, які дозволені в Росії без попереднього дозволу влади.

З початку 2015 року російська влада заарештувала щонайменше 26 осіб за звинуваченням у причетності до ісламістського руху «Хізб ут-Тахрір», нагадують правозахисники. Вони вказують, що ця релігійно-політична організація є забороненою в Росії з 2003 року, але є легальною як в Україні, так і в більшості країн Європи.

Читайте також: Скандал із картою Криму та The New York Times: у виданні прокоментували інцидент

Окрім того, окупанти переслідують місцеве населення за правопорушення, які вважаються кримінальними у Росії, однак не є такими згідно українського законодавства, і були здійсненні до моменту анексії півострова. Правозахисники наголошують, що Росія «як держава-окупант» має «поважати закони, які діяли в Криму на момент початку окупації». «Проте Росія відмовляється від статусу держави-окупанта та застосовує свої федеральні закони до Криму, включаючи криміналізацію діяльності, яка раніше на півострові не визнавалася кримінальною

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії.