Рак грудей: знайдено зв’язок з типом фігури

Факти ICTV 1

Жінки з фігурою типу яблуко більше інших ризикують захворіти раком грудей.

тип фигуры

Як повідомляє The Daily Mail.

Володарки фігури типу груша також знаходяться в зоні ризику. Однак вони схильні до більш легкої форми хвороби.

Експеримент провели китайські вчені з Університету Шаньдун, вимірюючи підшкірний жир. Саме вони з’ясували, що жінки з більш високим ІМТ (індекс маси тіла – Ред.), а також з ожирінням в районі сідниць і стегон, з більшою ймовірністю мали позитивний рак молочної залози.

На цю форму захворювання впливає гормон естроген, оскільки він може приєднуватися до білків в ракових клітинах, щоб стимулювати їх ріст. Ця форма раку лікується за допомогою препаратів, що блокують естроген, який стимулює утворення пухлинних клітин.

Читайте: Імунотерапія перемогла найагресивнішу форму раку грудей

У жінок яблучної фігури, з ожирінням талії, стегон і живота, частіше виникав ЕР-негативний рак молочної залози. Ця форма хвороби не може лікуватися за допомогою препаратів, що блокують гормони, а повинна йти за традиційними маршрутами хіміотерапії.

Можлива причина полягає в тому, що підшкірний жир бере участь у виробництві естрогенів, що може сприяти ЕР-позитивному раку грудей. А вісцеральний жир тісніше пов’язаний з резистентністю до інсуліну і, швидше за все, буде сприяти розвитку ЕР-негативного раку.

Нагадаємо, в березні стало відомо, що українські вчені, що працюють на полярній станції Академік Вернадський у Антарктиді, створили ліки, які допомагають побороти рак четвертого ступеня.