Як заробити мільярд на "смітті": ГПУ розкрила схему

Експрес 1
Як заробити мільярд на

Генеральна прокуратура України зайнялася розслідуванням фактів маніпуляцій з цінними паперами. Через ці схем на фондовий ринок потрапили "сміттєві" цінні папери, загальна вартість яких сягає майже 25 мільярдів гривень.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Розслідування ведеться в рамках статей Кримінального кодексу "легалізація грошових коштів, отриманих злочинним шляхом" і "фіктивне підприємництво".

У Генпрокуратурі пояснили, що представники київських компаній використовували фіктивні фірми та фінансові операції з грошима, які вони нібито заробляли на придбаних цінних паперах і векселях.

"Отримані цінні папери, вартість яких" штучно "завищена в десятки разів, використовуються організаторами злочинної діяльності для їх подальшої легалізації. У результаті цієї злочинної діяльності на фондовому ринку України в даний час обертаються" сміттєві "цінні папери 38 емітентів на загальну суму, необґрунтовано завищеної капіталізації, близько 25 млрд грн ", - підвели підсумки злочинної схеми в ГПУ.

В результаті, реальному сектору економіки продали "сміттєвих" цінних паперів на суму понад 1 мільярд гривень. Правоохоронці навідалися з обшуками в офіси компаній, які брали участь в схемах, а також за місцем проживання фігурантів справи.