Лише третина прихильників УПЦ Московського патріархату виступають за єдність з Москвою – Архієпископ Євстратій (Відео)

5 канал
Лише третина прихильників УПЦ Московського патріархату виступають за єдність з Москвою – Архієпископ Євстратій (Відео)

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" речник Київської патріархії Архієпископ Євстратій (Зоря).

"Перша річ – це аналіз даних соціологічних опитувань, який свідчить про те, що найважливішою для тих, хто нині є в Московському патріархаті – це єднання з Москвою. Так відповідають лише менше третини. Тобто в середовищі самого Московського патріархату лише менше третини його прихильників вважають, що за будь-яких обставин треба залишатися єдиними з російською православною церквою. А дві третини – це потенційно ті, хто вже готовий в своїй думці при тих чи інших умовах (відлучитися від Москви – Ред.)... Умова очевидно є та, що дотепер українська церква помісна, Київський патріархат, є невизнана з боку інших церков і тому ті, хто є прихильниками внутрішнього віддалення від Москви, вони не хочуть відходити з причини, щоб не опинитися такими самими невизнаними, як поки що є ми. І коли це визнання для них стане реальністю, то оця стіна, вона впаде... Із наближенням до того моменту, особливо коли відбудеться проголошення томосу, то очевидно, що це стане реальністю для значно більшої кількості і в першу чергу вірян простих. Тому що для них це був найголовніший аргумент, який Москва тиражувала понад 25 років, що ніхто з ними не спілкується. А тут всі їхні аргументи обернуться проти них. Ось спілкуються, ось визнають. Яка вам підстава бути разом з Москвою і не бути разом з Києвом?".

Крім того Архієпископ Євстратій зауважив, що натепер найбільш "якісна" мережа Російської православної церкви – це саме УПЦ Московського патріархату: "Зараз в російській православній церкві понад 40% релігійної мережі, то найбільш "якісна частина" – це мережа в Україні. Тобто майже половина структури російської церкви – це Московський патріархат в Україні і без цієї частині Московський патріархат може заявляти про гегемоні стичні плани, але він вже буде нагадувати сучасну Росію порівняно з минулим СРСР. І думаю, це зрештою є головний аргумент для Константинопольського патріарху, що для того, щоб повернути ситуацію в православ'ї у нормальне русло, треба вже не припарки прикладати, а робити операцію. І Україна тут ключ, так само як Україна і політично і геополітично зараз є ключем, на який бік схиляється – чи Росія чи захід, – то так і розвиваються події. Нас намагалися втягнути туди, то так само і в церковному плані".