Познер заявив, що розмови про особливе російському менталітеті перетворюють РФ в країни африканського континенту

Гордон
Познер заявив, що розмови про особливе російському менталітеті перетворюють РФ в країни африканського континенту

Розмови про "винятковість Росії" не мають під собою підстав. Про це телеведучий Володимир Познер заявив в Instagram.

"Взагалі-то кажучи, усі країни, усі народи мають свій шлях і кожен народ винятковий і самобутній. Але в багатьох знайомих мені країнах немає цього бажання, ну не на кожному розі, але часто й голосно говорити про свою особливість, вибачте за слово. Ну пам'ятаєте, Тютчев писав: "Розумом Росію не зрозуміти". Я люблю там підставляти інші назви, Панаму, значить, розумом Панаму не зрозуміти, розумом Канаду не зрозуміти. А чому ні?" – написав він.

За словами телеведучого, кожен народ чимось відрізняється від інших.

"Є закони природи й вони для всіх однакові. Знаєте, закон всесвітнього тяжіння для всіх діє. А є економічні закони, і вони теж діють на всіх. Сприймають їх по-різному, але діють вони на всіх і у всіх країнах, де існує приватна власність, у всіх без винятку", – підкреслив він.

Познер зазначив, що Росії "дещо не пощастило".

"По Росії спочатку пройшли гунни, які зупинилися десь у районі сучасної Угорщини, потім 250 років монголо-татарського ярма, що надзвичайно важко і, звичайно, відкинуло Росію на багато років назад", – написав він.

На думку телеведучого, вибір православ'я також зіграв роль у розвитку РФ, "але в підсумку в питаннях основоположних росіяни такі самі, як і всі".

"Нескінченні розмови про особливий російський менталітет, особливу душу, якій не писані жодні закони, окрім власних, насправді, на мій погляд, принаймні, сприяють тому, що якщо цей погляд восторжествує, Росія стане більше схожою, мабуть, на країну африканського континенту, ніж на країну європейського. Мені б цього дуже не хотілося", – заявив Познер.


Я хотів би поговорити про одвічне питання, про особливий шлях, про винятковості Росії. Взагалі-то кажучи всі країни, всі народи мають свій шлях і кожен народ винятковий і самобутній. Але в багатьох знайомих мені країнах немає цього бажання, ну, не на кожному розі, але часто і голосно говорити про свою особливости, вибачте за слово. Ну, пам'ятаєте, Тютчев писав: "Розумом Росію не зрозуміти". Я люблю там підставляти інші назви, Панаму, значить, розумом Панаму не зрозуміти, розумом Канаду не зрозуміти. А чому ні? Кожен народ сам по собі, відрізняється від усіх інших. Є закони природи, і вони для всіх однакові. Знаєте, закон всесвітнього тяжіння для всіх діє. А є економічні закони, і вони теж діють на всіх. Сприймають їх по-різному, але діють вони на всіх і в усіх країнах існує приватна власність, у всіх без винятку. От, звичайно, Росії, можна сказати, дещо не поталанило, Росії спочатку пройшли гунни, які зупинилися десь в районі сучасної Угорщини, потім 250 років монголо-татарського ярма, що надзвичайно важко і, звичайно, відкинуло україну на багато років назад. Я думаю, що і вибір православ'я зіграв свою роль у розвитку Росії, але в кінцевому підсумку в питаннях основоположних росіяни такі ж, як і всі, такі ж люди як і всі. Нескінченні розмови про особливе російському менталітеті, особливої душі, якої не писані жодні закони, крім власних, насправді, на мій погляд, принаймні, сприяють тому, що якщо цей погляд восторжествує, Росія стане більше схожим, мабуть, на країну африканського континенту, ніж на країну європейського. Мені б цього дуже не хотілося. #познер #росія

Публікація від Познер Online (@pozneronline) Сен 17 2017 о 4:20 PDT