Намагалися спалити: Угорщина чекає реакції Києва на інцидент з їхнім прапором

Сегодня
Намагалися спалити: Угорщина чекає реакції Києва на інцидент з їхнім прапором

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто очікує розслідування інциденту з угорським прапором, який група осіб зірвала в м.Берегово Закарпатської області і намагалася спалити.

Як повідомляє в понеділок угорське видання Hirado.hu, на прес-конференції міністр заявив, що в зв'язку з подією вони звернулися до посла України в Будапешті.

Глава МЗС підкреслив, що в розвиненій європейській країні подібні випадки є неприпустимими.

"Злочинці повинні бути затримані і притягнуті до судової відповідальності якнайшвидше", – сказав Сіярто.

Як повідомили ЗМІ, в м.Берегово Закарпатської області 12 листопада близько 50 активістів партії "Свобода" зняли прапор Угорщини з будівлі міської ради та намагалися його підпалити. Їм завадила поліція, яка відібрала у них прапор і повернула назад.

За словами голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля, політичні сили, які влаштували провокацію з прапором, не мають підтримки на Закарпатті, а більшість учасників акції приїхали з сусідніх областей.

"Відповідально заявляю, що політичні сили, які влаштували цю провокацію, не мають ніякої, жодної підтримки на Закарпатті (що показали результати місцевих виборів у жовтні 2015 року). Саме тому більшість учасників" фаєр-шоу "було привезено в Берегово з сусідніх областей , перш за все з Львівщини ", – повідомив Москаль.

Він зазначив, що ця акція викликала "обурення у місцевих жителів і неприязнь до вихідців із сусідніх регіонів".

Москаль підкреслив, що йому "абсолютно незрозуміла позиція поліції, яка пасивно спостерігала за провокацією в Берегово". "Оцінку її бездіяльності має дати керівництво МВС, куди вже направлено відповідне звернення", – сказав Москаль.

Відео: Новини Закрапаття