Розенблат подав позов до НАБУ і САП

Гордон
Розенблат подав позов до НАБУ і САП

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом позафракційного народного депутата Борислава Розенблата до Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє прес-служба суду.

"Позивач просить суд визнати протиправними дії Національного антикорупційного бюро, які були погоджені із прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, щодо проведення стосовно нього оперативно-розшукових дій. Також Розенблат просить суд зобов'язати детективів НАБУ і прокурорів САП дотримуватися вимог чинного законодавства щодо дотримання гарантій депутатської недоторканності при здійсненні відповідного кримінального провадження", – сказано в повідомленні.

Попередній судовий розгляд справи призначено на 30 січня 2018 року.

19 червня детективи НАБУ за підозрою в отриманні хабара $200 тис. затримали охоронця Розенблата. За інформацією відомства, хабара передавали нардепу за вирішення питання про ліцензування видобутку бурштину.

11 липня Верховна Рада зняла недоторканність із Розенблата, але не дала згоди на його затримання і арешт. 21 липня за рішенням суду на нардепа наділи електронний браслет, йому заборонили покидати межі України. Окрім того, в липні Розенблат вніс заставу 7 млн грн.

17 жовтня нардеп написав у Facebook, що термін дії встановленого для нього судом запобіжного заходу закінчився.

У НАБУ заявили, що відкрили кримінальне провадження за фактом можливого службового підроблення під час видавання Розенблату дипломатичного паспорта, яким він хотів скористатися для виїзду до Німеччини 19 жовтня.

19 жовтня Розенблат намагався вилетіти до Кельна. Під час обшуку в аеропорту детективи вилучили у нардепа мобільні телефони, планшет, коштовності в кількості 11 одиниць, платіжні картки зарубіжних банків, закордонний і дипломатичний паспорти. За словами співробітника НАБУ, обшук проводили на підставі постанови слідчого судді, щоб урятувати можливі докази щодо "бурштинової справи". Розенблат відмовився підписувати протокол обшуку без свого юриста.

20 жовтня Солом'янський районний суд Києва зобов'язав Розенблата знову надіти електронний браслет і носити його до 18 грудня. Розенблат повинен здати всі закордонні паспорти, не покидати Києва і Житомира без дозволу слідчого і суду. Крім того, суд зобов'язав нардепа утриматися від спілкування з низкою підозрюваних і свідків.

31 жовтня Розенблат подав у суд на Національне агентство з питань запобігання корупції через бездіяльність відомства у зв'язку з перебуванням Назара Холодницького на двох посадах – глави САП і першого віце-президента Федерації футболу України.