У ФБР заявили, що співпрацюють з НАБУ на законних підставах

Гордон 1
У ФБР заявили, що співпрацюють з НАБУ на законних підставах

Співробітники Федерального бюро розслідувань США працюють із НАБУ на тимчасовій, ротаційній основі і не є оперативними агентами. Про це йдеться в заяві ФБР, опублікованій "Голосом Америки".

"У червні 2016 року ФБР та НАБУ ухвалили Меморандум щодо порозуміння. Цей меморандум дозволяє ФБР надавати НАБУ та Спеціальній антикорупційній прокуратурі допомогу у сфері розслідувань, підготовки розвитку. ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами, визначеними Меморандумом щодо порозуміння", – заявили у відомстві.

У ФБР підкреслили, що спеціальні агенти й аналітики, які працюють із НАБУ, не є оперативними, а "будь-які заяви про протилежне – неправдиві".

"Викорінення корупції є пріоритетом для ФБР, і ми постійно працюємо з нашими партнерами у правоохоронних агенціях в цілому світі, щоб розслідувати корупцію та надати допомогу, коли нас про це просять", – наголошено в заяві.

У Федеральному бюро розслідувань уважають, що співробітники НАБУ та САП – професіонали і заслуговують на довіру.

"ФБР буде і надалі надавати НАБУ та САП підтримку та допомогу, яка їм необхідна у їхній важливій роботі заради народу України", – підсумували у відомстві.

29 листопада Служба безпеки України затримала сімох співробітників Національного антикорупційного бюро України, які працювали під прикриттям.

30 листопада Генпрокуратура повідомила одному із затриманих про підозру у провокації і даванні хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій.

1 грудня ГПУ опублікувала відео з фотографіями агентів НАБУ. Також показали їхні автомобілі з незаретушованими номерними знаками.

У НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

Директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що розслідування вели у співпраці з Федеральним бюро розслідувань США.

3 грудня генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що "всі так звані агенти НАБУ" одержали роботу з порушенням українського законодавства – без відкритого конкурсу. Участь іноземних спецслужб у роботі відомства він назвав "абсолютно незаконною дією без відповідних законних процедур".