Вчені NASA знайшли планету, яка в 13 разів більше Юпітера

Новое Время
Вчені NASA знайшли планету, яка в 13 разів більше Юпітера

Планета, яка була виявлена за допомогою космічного телескопа Spitzer від NASA, в 13 разів масивніше Юпітера і обертається навколо зірки в 22 тисячах світлових років від Сонця.

Нововідкритий об'єкт отримав назву OGLE-2016 BLG-1190Lb. Астрономи поки навіть не впевнені, що це дійсно планета, пише BGR.

Цей об'єкт обертається навколо зірки в 22 тисячах світлових років від Сонця, в густо заселеній зірками області центру галактики Чумацький Шлях. Поруч з ним досить багато зірок, які відносяться до класу коричневих карликів.

"Оскільки існування коричневого карлика в цьому районі цілком можливо, виникає питання про те, чи дійсно об'єкт OGLE-2016 BLG-1190Lb є не зіркою, а планетою за механізмом формування", - відзначають автори дослідження.

Як і в зірках, в коричневих карликах йдуть термоядерні реакції ядерного синтезу, проте ці реакції не настільки інтенсивні, як в зірках інших класів.

Відзначається, що об'єкт OGLE-2016 BLG-1190Lb обертається навколо іншої зірки, що для коричневих карликів не характерно. Так що, швидше за все, міжнародна група астрономів виявила саме гігантську планету.

Раніше НВ повідомляло, що вранці 13 листопада спостерігачі з Землі могли бачити, що планети Юпітер і Венера зблизилися на відстань менш, ніж півградуса. Планети можна було побачити неозброєним оком в різних регіонах Європи.