Єгипет заявив про припинення безвізового режиму з Катаром

Гордон
Єгипет заявив про припинення безвізового режиму з Катаром

Єгипет припинить безвізовий режим із Катаром, повідомив 17 липня спікер міністерства закордонних справ Єгипту Ахмед Абу Зейд, пише Al Jazeera.

Він зазначив, що немає сенсу і далі робити винятки для Катару та надавати йому привілеї у світлі нинішньої позиції.

Спікер додав, що обмеження не вплине на чоловіків, дружин і дітей громадян Єгипту, а також на громадян Катару, які навчаються в єгипетських державних університетах.

Єгипетське видання Al-Ahram повідомляє з посиланням на джерело в каїрському аеропорту, що рішення набуде чинності в четвер. Зазначають, що власникам дипломатичних чи спеціальних паспортів також доведеться отримувати візи.

На початку червня про розрив дипломатичних відносин із Катаром заявили 10 держав: Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ, Бахрейн, Ємен, Лівія, Мальдіви, Маврикій, Мавританія та Коморські острови. Вони обвинувачують катарську владу в підтримці діяльності єменських повстанців-хуситів, "спонсорованих Іраном" терористів, а також угруповань "Аль-Каїда" й "Ісламська держава".

22 червня Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет і Бахрейн передали Досі список із 13 вимог, які потрібно виконати для припинення ембарго. На виконання умов Катару дали 10 днів.

Серед вимог – припинення мовлення телеканала Al Jazeera та зв'язків з Іраном, а також закриття турецької військової бази в Катарі.

У Катарі вимоги назвали нереалістичними та заявили, що вони суперечать правам людини, а пізніше – відкинули.