Рада дозволила Порошенку призначати членів комісії за комунальні послуги

АСН 1
Рада дозволила Порошенку призначати членів комісії за комунальні послуги
Рада дозволила Порошенку призначати членів комісії за комунальні послуги

Верховна Рада на вечірньому засіданні ухвалила в цілому закон України про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг в частині надання повноважень Президенту для забезпечення стійкої діяльності комісії. За документ проголосували 233 народних депутати, передає кореспондент АСН.

Так, один з авторів закону Олександр Домбровський зазначив, що зараз тільки два члени регулятора ще мають повноваження. «Але існує реальна загроза безсилля роботи такого органу», - зазначив він.

НКРЕКП є правомочним у разі, якщо на засіданнях присутні не менше чотирьох членів Комісії. «Тобто сьогодні заблоковано ухвалення таких надважливих рішень, як затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на електричну енергію на 2018 рік, встановлення тарифів та схвалення інвестиційних програм для державних підприємств НАЕК Енергоатом, ДП НЕК Укренерго, ПрАТ Укргідроенерго, енергогенеруючих, енергорозподільчих та газорозподільних підприємств», - підкреслив парламентарій.

З метою вирішення цієї ситуації законом надається президенту України повноваження поза конкурсом призначити кількох членів регулятора на короткий період до моменту призначення нових членів регулятора за результатами відкритого конкурсного відбору.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter