"Газпром" готовий йти у проекті "Турецький потік" до кінця – посол

Дзеркало Тижня 3

Перешкодити будівництву газопроводу могли б санкції США.

"Газпром" форсує будівництво газопроводу "Турецький потік", в той час як готовність США застосувати санкції щодо даного проекту залишається під питанням. Про це у своїй статті для DT.UA пише надзвичайний і повноважний Посол України Сергій Корсунський.

Автор вказує, що на початку вересня до швейцарської Allseas Group S. A., що підрядилась прокладати складну морську ділянку згаданого трубопроводу, додалася британська компанія Petrofaс, яка підписала договір про будівництво на території Туреччини наземної інфраструктури — трубопроводів і приймального терміналу газу.

Зазначається, що керівник Petrofaс – сирієць Айман Асфарі, знаходиться під адміністративними санкціями, накладеними на нього у зв'язку з розслідуванням Національної комісії Італії з цінних паперів за підозрою в шахрайстві при торгівлі цінними паперами в 2012 р. Крім цього, Компанія Petrofac і її голова ще в травні поточного року опинилися під слідством Офісу спеціальних розслідувань Великобританії за звинуваченням в корупції, хабарництві і відмиванні грошей у зв'язку з діяльністю компанії з Монако Unaoil, яку також звинуватили в корупції.

"На думку аналітиків банків Barclays та Morgan Stanley, здійснюване розслідування є дуже серйозним негативним сигналом для інвесторів і партнерів Petrofac. Прогнозується, що вже найближчими роками компанія може втратити до половини ринкової вартості...Однак усі ці факти не збентежили "Газпром", який заявив, що вже прокладено близько 220 км труб підводної ділянки з 900, тому слід негайно приступити до будівництва наземної інфраструктури поблизу поселення Кіікьой, де "Турецький потік" ступить на рідну землю. Petrofac, на думку "Газпрому", є чудовим партнером для цього проекту, – зазначає Корсунський.

В той же час, вже найближчим часом рада директорів "Газпрому" збирається обговорити створення спільного з турецькою компанією Botas підприємства TurkAkim Gaz Tasima A. S. для реалізації на турецькій території сухопутної ділянки другої нитки газопроводу.

При цьому "Газпром" вже не хвилює позиція європейських споживачів.

"аніше керівництво "Газпрому" і Міненерго РФ заявляли, що другу нитку не будуватимуть доти, доки Європейська комісія не повідомить про зацікавленість ЄС одержувати російський газ через Грецію та Італію. У свою чергу, Брюссель неодноразово висловлювався на підтримку азербайджано-турецького проекту "Південний транспортний коридор", яким каспійський газ має вперше потрапити на європейський ринок. "Турецький потік" так і не було включено у число пріоритетних проектів ЄС, але, як випливає із останніх заяв Москви, Росія й Туреччина вирішили будувати другу, експортну, нитку до кордону з Грецією", - відзначається у статті. 

Автор зазначає, що в ситуації з "Турецьким потоком" залишається невизначеним питання про застосування санкцій США: складається враження, що цей проект не дуже турбує Вашингтон, основна увага якого зосереджена на об'єктивно більш небезпечному для Україниі "Північному потоці-2".

Дипломат припускає, що "Газпром" готовий йти у проекті "Турецького потоку" до кінця.

"Залишається сподіватися, що ЄС залишиться непохитним у своїй позиції щодо "Південного транспортного коридору", і втрата для української ГТС буде обмежена втратою транзиту за балканським маршрутом", – зазначає він.

На думку Корсунського, альтернативні і більш позитивні сценарії можливі лише в контексті санкцій США, однак готовність їх застосування Вашингтоном з урахуванням і так вкрай напружених відносин з Туреччиною залишається під питанням.

Читайте також: "Газпром" вже збудував близько 50 км "Турецького потоку"

Нагадаємо, що "Газпром" почав будувати другу нитку "Турецького потоку". Детальніше про перспективи створення "Турецького потоку" читайте в матеріалі Сергія Корсунського "Турецький потік": партнери та перспективи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

 

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter