Пропонуючи Україні пенсійну реформу, МВФ діє надто шаблонно, – Гладких

ZIK 4

МВФ пропонує українцям пенсійну реформу, яка діяла в інших державах. Однак, ці зміни будуть зовсім неефективними у наших реаліях, адже існує величезна кількість змінних, які спеціалісти Фонду просто не враховують.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Валентин Гладких.

Щодо пенсійної реформи, то МВФ пропонує Україні принцип, який працював у інших державах. Та спеціалісти Фонду діють шаблонно, взявши за приклад, наприклад, Німеччину. Однак більшість із запропонованого не працює в українських реаліях.

«У Німеччині шістдесятирічні справді ще сповнені сил, можуть працювати і на ринку праці є потреба у таких фахівцях. Тож ці громадяни справді можуть знайти роботу. Однак, коли таку ж модель намагаються запровадити в Україні, чомусь, в уряді немає людини, спроможної пояснити, що у нас на ринку праці важко знайти роботу навіть молодому фахівцю. Окрім того, збільшивши пенсійний вік, зросте лише кількість безробітних похилого віку, які отримуватимуть відповідні соціальні виплати», – наголосив Гладких.

Та й тривалість життя в Німеччині чи не на десятиліття більша, ніж в Україні. Тож великий відсоток громадян взагалі може не дожити до свого заслуженого відпочинку.

«Говорячи про пенсійні фонди, вони забувають сказати, що в Німеччині інфляція три відсотки, а у нас – шістнадцять. До того ж, німецька структура економіки дозволяє інвестувати кошти пенсійних фондів, там вони працюють. Куди ж вони підуть в Україні, не знає ніхто», – вважає експерт.

Тож існує величезна кількість змінних, які потрібно враховувати. Натомість як МВФ мислить шаблонно.