Яку заробітню плату отримуватимуть судді навищої судової інстанції

Канал 24
Яку заробітню плату отримуватимуть судді навищої судової інстанції

Згідно із судовою реформою, оклад служителя Феміди місцевого суду становитиме майже 49 тисяч гривень за місяць, апеляційного суду та Вищого спеціалізованого суду – понад 81 тисячу гривень, Верховного суду – майже 122 тисячі гривень. Це всього лише оклад, який не враховує преміювання та доплати.

Попри такі великі зарплати, судді прагнуть зайняти вакантні посади в найвищих юридичних інстанціях. Зокрема, у Верховному суді. До остаточного розгляду кандидатур допустили навіть тих суддів, проти яких виступила громада. Вища кваліфікаційна комісія з незрозумілих причин проігнорувала негативні висновки Громадської ради доброчесності.

Попри вето громади долучитись до Верховного суду прагне Володимир Алєйніков. Це представник Миколаївського центрального районного суду, який зухвало забороняє журналістам фіксувати засідання у корупційних справах.

Читайте також: Скільки Україна платить окупанту за вугілля

Серед одіозних кандидатів, яких мали б не допускати до подібних конкурсів, є судді господарського суду Харківської області Олексій Бринцев та Наталія Калініченко. Служителі Феміди, не зважаючи на війну в Україні та анексію Криму, систематично відвідують Росію з 2014 року.

Окрім цього, у списках на високі посади є суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Олександр Золотніков, відомий громадськості через заборони мирних зібрань під час Революції гідності. Цей ганебний факт суддя приховав у декларації доброчесності.

Усім цим кандидатам, попри значні розбіжності з критеріями до кандидатів, Вища кваліфікаційна комісія дозволила і надалі змагатися за престижну і , що найголовніше, пожиттєву посаду. Комісія проігнорувала 63 % висновків Громадської ради доброчесності.

Як одіозні судді змагаються за крісло до Верховного суду та чому не беруть до уваги пропозиції та правки до законопроектів депутатів "Об'єднання "Самопоміч" – дивіться у програмі "Крупним планом".