Порошенко: Миротворці ООН мають контролювати сховища зі зброєю

Факти ICTV 1

Президент України Петро Порошенко готується обговорити з адміністрацією Дональда Трампа і особисто з президентом США питання введення миротворців на Донбас під час Генасамблеї ООН.

Питання міротворців Порошенко підняв на форумі Ялтинська європейська стратегія.

– Чому я щасливий, коли думаю про перспективи співпраці з американською адміністрацією. Вони підтримали ідею введення миротворців на Донбас. Так само, як і європейські партнери. Миротворці – невід’ємний компонент дорожньої карти Мінських домовленостей. Бо немає гарантій, що Росія дотримається свого слова.

Саме миротворці можуть стати інструментом, які зроблять так, що дорожня карта Мінська буде реалізована. Миротворці – не панацея. Але я не можу бути заручником Путіна, який схоче чи не схоче забрати війська з Донбасу. Ціна за окупацію має зростати для Росії.

Миротворці – гарантія, а не панацея. Вони мають бути на всій території, включно зі сховищами зброї.

Читайте: Порошенко: Дорога до Європи через Україну для Росії закрита

Впевнений, що агресія зупиниться, якщо зупинити потік зброї з РФ. Також миротворці стануть незалежним джерелом інформації, наскільки Росія заглиблена в конфлікт. І, можливо, це стане джерелом для майбутнього суду над агресором.

Як відомо, в кінці поточного тижня Порошенко виїжджая в Нью-Йорка на засідання Генеральної Асамблеї ООН, де підніме питання блакитних касок.