З окупованого Криму витісняють кримських татар та етнічних українців – Порошенко

Тиждень 2

У п’ятницю, 18 травня, президент України Петро Порошенко заявив, що бойкот кримськими татарами нелегітимних виборів президента Росії в тимчасово окупованому Криму став приводом для розгортання нового витка репресій. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Порошенко наголосив, що світ не визнав виборів президента Російської Федерації в окупованому Криму, а покарання за незаконні дії проти суверенітету, територіальної цілісності України – лише питання часу. Він також впевнений, що агресор понесе відповідальність, і за будівництво Керченського мосту і за інше.

"Етноцид, заборона Меджлісу, арешти, утиски свідомих українців і кримських татар, постійні обшуки, залякування, фізичний та психологічний тиск, безслідне зникнення людей – все це будні російської окупації Криму", - написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі обов'язково буде відновлено. Переконаний у неминучості торжества історичної справедливості", – підсумував президент.

Як відомо, 18 травня в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року сталінський режим розпочав масову депортацію із Криму близько 200 тисяч корінних мешканців. Майже половина кримських татар загинула в дорозі чи на місцях вигнання. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Після