Прем'єр Польщі вважає, що "Північний потік – 2" може стати причиною великої війни між Україною та Росією

Гордон
Прем'єр Польщі вважає, що

Будівництво газопроводу "Північний потік – 2" створює непотрібне напруження, а його запуск може призвести до великої війни між Україною та Росією. Про це в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Цитати з інтерв'ю наводить Polskie Radio.

На думку Моравецького, зараз Україна у відносній безпеці, оскільки контролює газові маршрути в Європу. Але якщо після запуску "Північного потоку – 2" українські газопроводи стануть не потрібними, "Росія зможе у будь-який спосіб загострювати конфлікт, може атакувати всю країну".

Він зазначив, що завдяки інтерконектору і терміналам скрапленого газу Європа має достатньо можливостей, щоб забезпечити попит на імпортний газ в обсязі 180 млрд м³ на рік.

"Коротко кажучи, "Північний потік – 2" є непотрібним, шкідливим, і він розділяє західну громадськість", – заявив прем'єр Польщі.

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Наявний газопровід "Північний потік" складається з двох ниток довжиною 1224 км із пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. Він проходить по дну Балтійського моря. "Газпром" почав постачання цим газопроводом у 2012 році.

У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилами ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.

У березні 2016 року вісім країн Євросоюзу (Угорщина, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Естонія та Литва) підписали звернення до Єврокомісії з протестом проти проекту газопроводу. Водночас його будівництво підтримують Німеччина, Франція, Австрія та Нідерланди, писала "Немецкая волна".

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що в ЄС немає одностайної згоди щодо переговорів із Росією щодо "Північного потоку – 2".