5 найбільших міфів на ринку нафти

Finance.UA
5 найбільших міфів на ринку нафти

Компанії, що працюють в Пермському басейні в США, продемонстрували непогані результати в серпні.

І це не дивно, враховуючи той факт, що цей басейн, розташований в Техасі і Нью-Мексико, є одним з найкращих родовищ нафти, на думку американських експертів.

Однак були й негативні складові, такі як затримки при введенні в експлуатацію свердловин, завищені витрати та інші.

В цілому експерти відзначають, що в цьому році енергетика не кращий сектор для розміщення своїх активів.

Поки інвестори, які вкладають в інші сектори, отримують прибуток, індекс S&P енергетичних компаній знизився більш ніж на 13%.

З іншого боку, це створює певну волатильність на ринку, яка дозволяє здійснити вигідні угоди в довгостроковій перспективі, вкладаючись в компанії, які будуть зростати при зростанні цін на нафту.

Низка експертів вважають, що ціни на нафту будуть зростати в найближчі кілька років. Це пов’язано з тим, що скорочується обсяг запасів через затримку реалізації низки проектів і зниження видобутку природного газу, при тому, що попит зростає.

Аналітики прогнозують, що в 2018 р. середня ціна нафти досягне $65 за барель, а більш оптимістичні прогнози говорять про те, що до кінця десятиліття ціни на нафту досягнуть рівня $60-70 за барель.

Однак інвестори часто не вірять цим прогнозам, а вірять міфам, які склалися навколо енергетики і цін на нафту. Нижче ми розповімо про ці міфи.

Міф №1: запаси США “дуже високі”

Інвестори приділяють надто багато уваги запасам США.

Експерти вважають, що вони не заслуговують такої уваги, оскільки складають лише чверть світових запасів.

При цьому за останні 6 років видобуток у США зріс на 80%, відзначають аналітики.

Тому закономірно, що розподільна система США має потребу в більшій кількості резервуарів і трубопроводів, щоб виводити нафту на ринок.

Згідно з останніми даними, запаси складають близько 475 млн барелів.

Міф №2: сланцева нафта з США “затопить ринок”

Інвестори турбуються через надмірний сланцевий видобуток, оскільки вартість рентабельного видобутку становить близько $35-40 за барель.

Це досить поверхневі оцінки, бо вони не включають такі чинники, як невиробничі витрати і виплати за відсотками.

А ці витрати також важливі.

І якщо включити ці показники в розрахунок, то виявиться, що досить мало американських компаній можуть отримувати прибуток при ціні нижче ніж $50 за барель, відзначають експерти.

Рано чи пізно це стане ясно всім, і видобуток за ціною $35-40 за барель буде визнаний міфом.

При цьому великі міжнародні компанії скорочують фінансування довгострокових проектів, починаючи з 2014 року, коли ціни на нафту різко впали.

Щоб почати реалізацію цих проектів, потрібно близько 4 років, таким чином, з часом вони будуть сприяти зростанню запасів.

Міф №3: електромобілі вб’ють попит на нафту

Поки вартість сонячної і вітряної енергії не знизилася і у нас не з’явилися акумулятори для живлення мережі з цих джерел вночі або під час пікових навантажень, варто називати речі своїми іменами.

Електромобілі – це ті ж автомобілі, що працюють на вугіллі та природному газі, тому що електрика, якою вони живляться, йде з цих джерел енергії.

І поки справи йдуть таким чином, електромобілі як і раніше, сприятливо позначаються на становищі енергетичних компаній.

Далі всі електромобілі, продані в період з 2012 по 2020 рр., знизять попит на нафту всього на 270 тис. барелів на добу. Це всього 0,25% від очікуваного у 2020 р. попиту на нафту, відзначають експерти.

Крім того, такі фактори, як зростання населення і зростання середнього класу в розвинених країнах, означають, що попит на автомобілі буде зростати протягом наступних десятиліть.

Тому, навіть якщо електромобілі стануть популярними, на дорогах як і раніше буде дуже багато традиційних автомобілів.

Міф №4: наближається пік попиту на нафту

Цей міф був популярний в минулому році, однак через високе зростання світового населення і економіки піку навряд чи буде досягнуто в найближчі роки.

Експерти вважають, що пік попиту на нафту буде досягнутий не раніше 2030 р.

Міф №5: Нігерія і Лівія повернуться на ринок з величезними поставками

Це правда. Але обидві країни знаходяться в ситуації внутрішніх політичних конфліктів та громадянської війни.

Тому постійні припливи і відливи нафти з цих країн на ринок означають, що в якийсь момент після припливу постачання знову знизяться.

Враховуючи складнощі, з якими стикаються ці країни, висока ймовірність того, що зарубіжні інвестиції тут будуть дуже низькими.