Сечін знову не прийшов до суду у справі Улюкаєва

Гордон
Сечін знову не прийшов до суду у справі Улюкаєва

Глава російської компанії "Роснефть" Ігор Сєчин знову не прийшов на засідання Замоскворецького районного суду Москви, повідомляє телеканал "Дождь".

Суд ухвалив продовжити розгляд справи.

Улюкаєв сказав на засіданні, що не знає, чому глава "Роснефти" не хоче приїздити на суд. Обвинувачений зазначив, що про це не варто "гадати".

Він прийшов на засідання з книгою "Воскресіння" Льва Толстого. За словами Улюкаєва, за період домашнього арешту він устиг прочитати приблизно 50 книг і пише свою.

15 листопада 2016 року у Слідкомі РФ заявили про затримання Улюкаєва. За даними російських слідчих, чиновник отримав від Сєчина $2 млн за надання позитивної оцінки, що дало змогу "Роснефти" придбати державний пакет акцій "Башнефть". Улюкаєв відмовився визнати провину.

Під час судового засідання він заявив про провокації хабара з боку ФСБ.

У суді надали розшифрування розмови Сєчина й Улюкаєва. Із контексту розмови випливає, що Сєчин на прощання передав гостеві кошик із ковбасою. Улюкаєв у суді стверджував, що глава "Роснефти" дав йому також пакет із вином. Сєчин назвав оголошення в суді змісту його розмови з Улюкаевым "професійним кретинізмом".

Захист екс-міністра заявила, що в проведеному на замовлення Слідчого комітету РФ розшифруванні телефонних розмов Улюкаєва із Сечіним є неточності.

8 листопада до Замоскворецького суду Москви слідчі принесли коробку та поліетиленовий пакет із $2 млн хабара, який, за версією слідства, Улюкаєв 2016 року отримав від Сєчина.

Того ж дня суд викликав Сєчина на допит. Очікували, що глава "Роснефти" прийде на засідання 13 листопада, але він не з'явився. Суддя Семенова повідомила, що в "Роснефти" відмовилися прийняти у приставів повістку до суду. Сєчина повторно викликали на 15 листопада.