Єнін повідомив, що прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії ICU, яка може бути причетною до висновку $1,5 млрд Януковича

Гордон 3
Єнін повідомив, що прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії ICU, яка може бути причетною до висновку $1,5 млрд Януковича

Прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії Investment Capital Ukraine (ICU), яка може бути причетною до виведення з України $1,5 млрд екс-президента Віктора Януковича і його оточення, сказав заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін 12 січня в інтерв'ю "Громадському радіо".

Він зазначив, що розслідування щодо компанії триває.

"Більше року тому ми допитали керівника цієї компанії, ми піддали сумніву документи, які підтверджували легальність коштів і фінансових оборудок. Тому ми більше двох місяців тому відправили запит для проведення економічної експертизи до однієї з судових експертних установ України. Наразі експертиза триває", – розповів він.

Єнін додав, що вироку Краматорського міськсуду Донецької області про спецконфіскацію передувало приблизно 30 інших вироків. Він зазначив, що понад 20 осіб притягнули до кримінальної відповідальності. За словами Єніна, серед них є і чиновники вищого рівня, наприклад, заступники міністрів часів Януковича.

10 січня Al Jazeera та "Українська правда" опублікували секретне рішення Краматорського районного суду про спецконфіскацію $1,5 млрд Януковича і його оточення. Єнін сказав, що ГПУ не може ні підтвердити, ні спростувати справжності документа.

У розслідуванні арабського видання йдеться про сприяння компанії ICU, головою ради директорів якої до 2014 року була голова Національного банку України Валерія Гонтарева, виведенню коштів з України. Сама Гонтарева заперечує незаконність проведених операцій.

У березні 2017 року Краматорський міський суд Донецької області ухвалив рішення про конфіскацію $1,5 млрд оточення Януковича. За даними генпрокурора Юрія Луценка, заблоковані кошти зберігалися в грошовій формі й цінних паперах.

28 квітня Луценко повідомив, що "Ощадбанк" завершив процедуру перерахування в Державне казначейство конфіскованих коштів. Президент України Петро Порошенко зазначив, що ці гроші підуть передусім на зміцнення армії.

Державна служба фінансового моніторингу України заявила, що Янукович і його оточення могли провести незаконні фінансові операції, пов'язані з відмиванням доходів та іншими злочинами, на $199,4 млрд.