НАБУ вручило новий підозра нардепу Онищенко

Гордон
НАБУ вручило новий підозра нардепу Онищенко

Національне антикорупційне бюро України вручило підозру в незаконному зберіганні зброї позафракційному народному депутату Олександрові Онищенку. Про це він заявив у коментарі виданню "Страна".

"Буквально незабаром після виходу інтерв'ю на NewsOne моєму адвокатові вручили нову підозру. Умовно нову. У ній описано ті самі обставини, що і в півторарічній, тільки з'явилося одне нове – виявляється, у мене знайшли пістолет. У третій виявлять наркотики і, припускаю, амстердамські гриби. Генпрокурор у курсі", – сказав Онищенко.

Адвокат Онищенка Олег Іщенко додав, що НАБУ вручило підозру 5 березня.

"Як випливає з документа, Онищенку інкримінують зберігання зброї, і це смішно. По-перше, пістолет виявили в будинку, який не належить Онищенку. І водночас цей пістолет виявили за його відсутності. Не кажучи про те, що у нас не існує закону, який забороняв би зберігати зброю", – сказав Іщенко.

Онищенко фігурує у справі про зловживання під час реалізації газу, видобутого за участю компанії "Укргазвидобування". За даними слідства, державі було завдано збитків на суму приблизно 3 млрд грн. Слідство встановило причетність до незаконної схеми 29 осіб, включно з Онищенком.

За інформацією Генеральної прокуратури, нардеп покинув Україну 2 липня 2016 року.

5 липня того самого року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до відповідальності, затримання та арешт Онищенка. Сам він відмовився бути присутнім на засіданні парламенту, заявивши, що його "підставили і кинули".

29 липня політик повідомив, що перебуває в Лондоні і готовий відстоювати свою правоту в британському суді.

У грудні Онищенко розповів в інтерв'ю виданню "Страна", що за дорученням Адміністрації Президента скуповував голоси у Верховній Раді, "торгувався і організовував комерційні голосування" на користь Порошенка. Онищенко також зазначив, що протягом року записував свої розмови з Порошенком і його оточенням на диктофон у наручному годиннику, а наприкінці листопада передав аудіозаписи спецслужбам США.

Президент України стверджував, що нічого не чув про плівки Онищенка.

18 грудня 2017 року Солом'янський районний суд Києва дозволив проводити заочне розслідування у справі Онищенка.

У січні 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро України звернулися до влади Іспанії й Німеччини з проханням про екстрадицію політика.