Російський адвокат: Україна не використала процес Агеєва

Експрес 13
Російський адвокат: Україна не використала процес Агеєва
Адвокат Ілля Новіков припускає, що його підзахисного, ув’язненого в Росії українця Станіслава Клиха, можуть обміняти на засудженого в Україні росіянина Віктора Агеєва, повідомляє радіо Новое время.
«Цього тижня виповнюється чотири роки з дня арешту Карпюка. Він перебуває в ув’язненні найдовше з усіх, хто є в списку МЗС незаконно утримуваних осіб. На жаль, я мушу сказати, що ми не бачимо прогресу у цій справі. Була певна надія, коли вирок російському Віктору Агеєву, якого засудили за участь у бойових діях на боці так званої «ЛНР», коли цей вирок набуде чинності, то, мабуть, Клих буде тією людиною, яку можуть обміняти. Але в нас ніколи не було гарантій щодо цього і немає зараз», – сказав Новіков.
Адвокат вважає, що Україна не використала процес Агеєва для того, щоб нагадати у контексті виборчої кампанії російському суспільству, яке чутливе до тези «ми своїх не кидаємо», про обмін.
«На мою думку, воно було готове сприйняти ідею, що треба здійснити груповий обмін багатьох українців на багатьох росіян. Ми зараз чекаємо, що принаймні одну людину з цього списку обміняють на Агеєва. Щодо решти – поки що немає офіційної інформації або неофіційної, якій можна довіряти», – додав адвокат.
Новіков також зазначив, що стан здоров’я Клиха викликає занепокоєння, але це «не надає гарантій, що його ситуація зміниться».
Громадянина України Станіслава Клиха затримали на території Росії 2014 року за звинуваченням в участі в бойових діях проти федеральних сил під час першої чеченської війни взимку 1994-1995 років, а також у вбивстві російських солдатів. Також по цій справі проходить ще один українець – Микола Карпюк.