В "Укроборонпромі" стверджують, що американська інвестиційна компанія була створена спеціально для "харківського контракту"

Гордон 1
В

Американську компанію Oriole Capital Group створено для реалізації конкретного проекту співпраці з Харківським державним авіаційним виробничим підприємством (ХДАВП), її завданням є акумуляція ресурсів від різних інвесторів, фондів і загальний менеджмент. Про це йдеться в коментарі на сайті державного концерну "Укроборонпром".

У концерні відреагували на публікацію головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова, який повідомив, що в інтернеті немає відомостей про діяльність фірми, із якою "Укроборонпром" уклав угоду про залучення $150 млн для виробництва Ан-74 та його модифікацій в Харкові.

Підкреслюють, що створення таких SPV (special purpose vehicle, або проектна компанія) є загальносвітовою практикою.

"Oriole Capital Group була створена після проведення відкритого конкурсу із залучення інвестора, проведення технічного та юридичного аудитів ХДАВП та є результатом півторарічних переговорів. Засновниками Oriole Capital Group є громадянин США Хоссейн Моусаві, який має досвід управління компаніями та інтеграції рішень у сфері авіації та телекомунікацій, і Набіл Баракат, власник компанії Wamar Inc., яка розвиває проекти в секторі безпеки та оборони, у тому числі й авіації у США та країнах Близького Сходу з 1983 року", – повідомили в "Укроборонпромі".

У команду проекту залучено фахівців із досвідом роботи в Boeing, Hawker Beechcraft, Macdonald Douglas та інших авіаційних корпораціях, зазначають на сайті концерну.

"Укроборонпром" проводить "реанімаційні заходи" на ХДАВП, яке накопичило великі збитки та не випустило жодного літака за останні п'ять років. Підприємство знаходиться у процедурі банкрутства з боргами понад 3 млрд грн, а, враховуючи статус підприємства, що не підлягає приватизації, відчуження активів підприємства заборонено законом та неможливе. Реалізація домовленостей є одним із реальних шляхів для збереження підприємства", – підкреслили в держконцерні.