Порошенко запропонував вести переговори щодо миротворців у "нормандському форматі"

Сегодня
Порошенко запропонував вести переговори щодо миротворців у

Президент України Петро Порошенко готовий до переговорів з розміщення миротворчої місії ООН і зазначив зміни в позиції Росії щодо Донбасу. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час виступу на щорічній конференції Ялтинська європейська стратегія (YES) в Києві.

Колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, присутній на форумі YES, запитав президента, як він оцінює зміну російської позиції: "Вони раніше були проти всього, а тепер питання переноситься до Радбезу ООН. Вони починають діалог. Можуть бути різні версії миротворців – "блакитні","зелені"... Це велика зміна російської позиції чи ні? Ви готові починати переговори з РФ?".

Порошенко на це відповів, що він був би радий почати обговорення миротворців на Генасамблеї ООН і в "нормандському форматі".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Різні форми присутності ООН під егідою Ради Безпеки для нас дуже важливі.... Ми думали і про поліцейську місію ОБСЄ, але вони не готові до цього. Ми б з радістю прийняли і місію ЄС тут, але чи готовий ЄС відправити її? Але єдиний існуючий механізм безпеки – це Радбез ООН і миротворці. Можливо, я гірший інтерпретатор поведінки Путіна, але ми бачимо зміни. Спочатку він був взагалі проти обговорення таких тем. ...Ми крок за кроком наближаємося до того, що місія буде на всій території Донбасу. ...І у нас є механізм прямих переговорів – "нормандський формат". Я буду щасливий, якщо в Нью-Йорку (20 вересня засідання Генасамблеї ООН. – Ред.) ми запустимо переговори про введення миротворців, я буду радий, якщо це питання буде обговорено в "нормандському форматі", – заявив Порошенко.

Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, скорочено форум YES) – щорічна конференція, яку організовує Фонд Віктора Пінчука. На конференції збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу, вона відбувається щорічно, починаючи з 2004 року. Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат.