Профільний комітет ВР схвалив законопроект про призначення членів НКРЕКП безпосередньо Порошенком

Дзеркало Тижня 2
Профільний комітет ВР схвалив законопроект про призначення членів НКРЕКП безпосередньо Порошенком

Робота НКРЕКП буде залежати від президента.

На черговому засіданні комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, яке відбулося сьогодні, 6 грудня, прийнято рішення схвалити законопроект № 7342-1, яким передбачено врегулювання кризи в НКРЕКП шляхом надання можливості президенту України призначати членів НКРЕКП самостійно.

Законопроект №7342-1 був зареєстрований депутатами Олександром Домбровським (БПП), Михайлом Бондарем ("Народний фронт") і Юлієм Іоффе ("Опозиційний блок"). Документ передбачає призначення президентом України безпосередньо членів НКРЕКП на всі вакантні посади і їх роботу до обрання нових за процедурою конкурсного відбору (але не більше шести місяців).

Раніше повідомлялося, що у ВР зареєстровано три законопроекти, які покликані розв'язати кризу, пов'язану із втратою кворуму в НКРЕКП, зокрема законопроекти №7342-1 і №7359. Останнім пропонувалося, щоб у випадках втрати НКРЕКП правомочності (кворуму) всі її рішення, які мають обмежений термін дії (тарифи, алгоритми розподілу коштів зі спецрахунків і т. д.), продовжували діяти аж до відновлення регулятором дієздатності.

Нагадаємо, що наприкінці листопада НКРЕКП втратила кворум у результаті звільнення одного з членів. При цьому номінаційна комісія з відбору нових членів НКРЕКП була сформована зі значним запізненням.

 

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter