Чиновника ЛОДА оштрафували за ігнорування інформаційного запиту. Назар Сорока відмовився надати документи щодо будівництва сміттєпереробного заводу на Львівщині

ZAXID.NET 1

Чиновника Львівської облдержадміністрації суд оштрафував на 425 грн через відмову надати відповідідь на інформаційний запит міжнародного благодійного фонду «Екологія-Право-Людина», що стосувався можливого будівництва сміттєпереробного заводу на Львівщині. Як стало відомо ZAXID.NET, адміністративне стягнення наклали на начальника відділу екологічної експертизи, нормування атмосферного повітря та поводження з відходами департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Назара Сороку.

Як йдеться у постанові Галицького районного суду, юристи благодійного фонду у своєму інформаційному запиті просили Назара Сороку надати копію протоколу, підписаного головою ЛОДА Олегом Синюткою та представниками компанії Valuebridge щодо будівництва сміттєпереробного заводу на Львівщині.

Натомість чиновник не надав жодної відповіді на запит, фактично проігнорувавши його. Тим самим він порушив право МБФ «Екологія-Право-Людина» на доступ до публічної інформації.

Назар Сорока визнав провину в суді та просив суд «суворо не карати». Відтак його оштрафували на 425 грн. Окрім того він відшкодує 320 грн судових витрат.

Разом з тим суд не зобов'язав чиновника надати юристам МБФ «Екологія-Право-Людина» документи, які стали об'єктом судового розгляду.

Нагадаємо, протокол про можливе будівництво сміттєпереробного заводу на Львівщині голова ЛОДА Олег Синютка та президент Energy Group Valuebridge (США) Вільям Брайян підписали у серпні 2016 року. Як повідомляв тоді ZAXID.NET, цим документом сторони засвідчили зацікавленість у залученні інвестицій в галузі утилізації і переробки сміття. Фахівці американської Valuebridge запропонували ЛОДА технологію, яка дозволяє переробляти не лише нове сміття, а й те, яке вже накопичена, як наприклад, на Грибовицькому сміттєзвалищі.