Це ж свято, – цинізм правоохоронців та численні затримання в Криму в річницю депортації

Канал 24
Це ж свято, – цинізм правоохоронців та численні затримання в Криму в річницю депортації

18 травня в Криму день почався з молебнів та вшанування пам'яті жертв депортації. Біля кожного з пам'ятників – міліція, подекуди у цивільному, та автозаки. В нормальних країнах патрулі б мали просто забезпечувати порядок та слідкувати за спокоєм. Але не в цій ситуації.

У Бахчисараї, до прикладу, силовики заблокували доступ до меморіальної дошки. Просто під нею припаркували автомобіль з георгіївською стрічкою. Дешево та сердито, щоб сильно не морочитись. При чому "міліцианєр" цинічно, не приховуючи посмішки, запевняв людей, що він не є водієм машини й не може її відігнати, хоча вільно відкривав і закривав дверцята машини.

Читайте також: Довічне ув'язнення за злочини проти людяності

А у Феодосії, до прикладу, у кримських татар забирали документи тільки через те, що їх збиралось біля пам'ятника більше як 1 особа. У цей день відбулися 10 затримань, водіїв змушували знімати "невигідну" символіку. На одному відео можна чітко почути, як "правоохоронець" запевняє водія, що національна символіка в РФ заборонена, а 18 травня – державне свято.

Тоді кримські активісти вирішили змінити тактику: на 19 число повідомили про проведення пікету з приводу порушення прав громадян. Але й цього разу їм відмовили. Історик Сергій Громенко розповів, що все це – політика Кремля.

У РФ немає нічого поза політикою і немає політики поза особи Путіним. простежують паралелі між депортацією кримських татар, претензіями до особи Сталіна та неосталінізмом сучасної Росії, – розповів він.

Ще одна історія, варта найкращих абсурдистських екранізацій: у Сімферополі затримали літнього чоловіка з хворобою Паркінсона, бо той вийшов з прапором та портретами постраждалих від депортації.

Читайте також: Порошенко про деокупацію Криму: Росію буде примушено повернути вкрадене

Дивіться більше у програмі "Крим. Реалії" на 24 Каналі о 18:00.