Події тижня: версія читачів УНІАН – прощання з ВК і Яндексом, скандал на Євробаченні і довгоочікуваний безвиз

УНІАН
Події тижня: версія читачів УНІАН – прощання з ВК і Яндексом, скандал на Євробаченні і довгоочікуваний безвиз

На цьому тижні читачі жваво цікавилися, як жити без ВКонтакте і Яндекса, підсумками і скандалом на Євробаченні, а також – сумою готівки, яку треба брати з собою для поїздки в ЄС. У той же час, аудиторія проігнорувала прес-конференцію Порошенка і новини про пенсійну реформу.

Заборона російських соцмереж розбурхав українців / Фото УНІАН
Заборона російських соцмереж розбурхав українців / Фото УНІАН

Тиждень звичайно, була бурхливою. Почнемо з підсумків Євробачення і трапитися конфуз, про який говорили чи не більше, ніж про сам конкурс.

В цілому, конкурс, на якому, зрештою, з гігантським відривом від конкурентів переміг представник Португалії Сальвадор Зібрав зі своєю піснею Amar pelos dois, Україна провела гідно, чим не могли похвалитися наші влади, в якості доказів приводячи заяви європейських чиновників різного рангу, похваливших нас за якісну організацію. Не скупилися На похвали і прості гості Євробачення, яких в Київ на період проведення конкурсу понад 60 тисяч.

Євробачення дало українській владі привід похвалити себе / Фото УНІАН
Євробачення дало українській владі привід похвалити себе / Фото УНІАН

Затьмарила це свято европопсы тільки хуліганська витівка українця Седюка, який вважає, що він працює в «провокативною журналістиці». Під час виступу Джамали цей, прости Господи, «журналіст», закутався в прапор Австралії, вибрався на сцену і спустив штани, надавши всьому світу в прямому ефірі можливість споглядати свій голий зад. Задоволення, звичайно, сумнівне, однак своє ім'я в історії Євробачення цей «голозадый» вписав.

Прямо зі сцени Седюк відправився в КПЗ, про що досить знущально написав всієї поліції начальник Арсен Аваков, порадивши Седюку не повторювати той же трюк з голим задом у в'язниці.

"А поки... це ганьба країни, зможе реалізовувати своє "хобі" у тюремній камері ізолятора тимчасового тримання. Щоправда, показувати зад тамтешнім мешканцям, насолоджуючись своїм "хобі" - я б йому не радив", - підсумував Він.

Погодьтеся, виглядає досить дивно. Виходить, глава МВС прекрасно знає про звичаї, які панують у тюремних ізоляторах і лякає ними громадянина України, має такі ж конституційні права, як і сам Аваков. Уявляю собі ступор правозахисників, які прочитали це об'явлення на сторінці глави МВС.

Тут варто звернути увагу ще на один сумний нюанс. Журналісти повідомили, що пост Авакова, насміхається над насильством у камерах СІЗО, схвалили «лайками» такі «державні мужі», як генпрокурор Луценко, головний військовий прокурор і нардепи Народного фронту. Судячи з усього, з такими правоохоронцями і політиками будь-яких якісних змін у пенітенціарній системі нам чекати ще дуже довго.

Дослідження показало, як блокування російських соцмереж вплинула на Facebook в Україні (інфографіка)

Однак про Седюке і Євробаченні все миттєво забули, коли стало відомо про рішення влади заблокувати в Україні російські соціальні мережі ВКонтакте та Однокласники, практично всі сервіси Яндекс, Mail.ru і систему бухгалтерського обліку 1С. Ця новина справила ефект вибуху інформаційної бомби.

Ілюстрація / REUTERS
Ілюстрація / REUTERS

Влада своє рішення пояснили необхідністю усунути загрози, які виходять від залежності і користування російськими сервісами, оскільки російські лиходії з ФСБ таким чином мають доступ до величезних масивів даних українців, що стікаються на серверах в РФ. У хід був задіяний навіть такий аргумент: мовляв, російські генерали можуть планувати свій наступ на Україну, виходячи з даних сервісу Яндекс.Пробки. Коментувати подібні твердження не хочеться, а про всіх «за» і «проти» цього рішення вже писано-переписано...

Єдине, в чому немає сумнівів, так це в тому, що дане рішення на перших порах боляче вдарить по всім. Несолодко доведеться користувачам заборонених сервісів в Україні – адже російські соцмережі є найбільш популярними, а на програмі 1С ведуть бухгалтерію 98% вітчизняного бізнесу – так і самим російським сервісів.

І якщо проблеми самих російських компаній, що потрапили в санкційний список, мене хвилюють мало, то ось простого українця, роками раскручивавшего свою невелику групу в ВК для ведення дрібного бізнесу або таксиста, який заробляє в Яндекс-таксі трошки більше, ніж в тому ж Uber, дійсно шкода.

Втім, зрозуміло, що, за великим рахунком, нічого особливо смертельного не сталося. В нашу інформаційну еру існує безліч різних способів обходу цих блокувань. Рядовим користувачам такі дії доставлять на перших порах хіба що дрібні незручності. Та й влада вже пішли на деякі поступки, пом'якшивши свою позицію з приводу користування бухгалтерської програми 1С і пообіцявши не карати простих українців за відвідування заборонених російських сайтів.

З часом багато адаптуються до нових правил і там, де це можливо, все залишиться, як є. Однак, і осад залишиться.

Якщо прості українці просто вибухнули морем жартів і пішли завантажувати програми для обходу блокувань, попутно вже звично лаючись на раптово яка прокинулася на четвертому році війни влада, в політикумі пролунали стривожені голоси, що запідозрили Порошенко і його свиту в зачистці інформаційного простору напередодні президентської кампанії.

Звернути увагу на подібні побоювання дійсно варто: з технічної точки зору, від блокування ВКонтакте і Однокласників до «вимикання» опозиційного або незалежного українського ресурсу – один клік. А запідозрити наших загрузли в корупції чиновників у надмірному лібералізмі складно. Прикривати свої справи, відволікаючи і лякаючи народ криками «Путін скоро нападе» вже досить давно стало одним з улюблених прийомів влади.

Журналісти пояснили все про безвизе для України у вигляді інфографіки

Ще однією темою, що зацікавили читачів, стали чергові новини про вже ось-ось остаточний прихід безвиза – цього тижня в Європарламенті відбулася церемонія підписання угоди, згідно з якою для громадян України вводиться безвізовий режим з Євросоюзом.

Правда, інтерес до безпосередньо повідомленнями про підписання угоди про безвизе був на сей разів порівняно невеликим. То чи ця історія вже давно набридла, то всі були зайняті оформленням біометричних паспортів та пакованием валіз. Але, ось матеріал про те, скільки грошей з собою треба мати при спробі проникнути на жадану шенгенську землю – викликала неабиякий інтерес.

У зв'язку з підписанням угоди, ЄС запустили сайт про правила безвиза для українців, де в доступній формі висвітлюються головні вимоги для мандрівників. Карта Європи з інформацією про вимоги окремих країн щодо наявності мінімальної суми коштів у перетинає кордони шенгену українця була опублікована на сайті «Мандруй відповідально», який створила організація "Європа без бар'єрів". Згідно їй, самою скромною у хотєлка виявилася Угорщина – туди з собою потрібно брати гроші з розрахунку близько 3,2 євро на день на людину, тоді як в Іспанії найбільші вимоги – 71 євро на день, при чому, при собі, в'їжджаючи в країні, потрібно мати мінімум 637 євро, навіть якщо ти їдеш всього на пару днів. Загалом, безвиз – це, звичайно добре, але от акцент на цих сумах трохи бентежить.

Будучи зайнятими обговоренням голого заду Седюка на Євробаченні, українці пропустили менш гідне, звичайно ж, але, все-таки, важлива подія – прес-конференцію президента Порошенко, який не виходив на відкриту розмову з журналістами вже дуже давно, обмежуючись сухими брифінги або протокольними груповими інтерв'ю для телеканалів, хоча запитань до Петру Олексійовичу накопичилося чимало.

Президент поспілкувався з журналістами після довгої перерви / Фото УНІАН
Президент поспілкувався з журналістами після довгої перерви / Фото УНІАН

Журналісти її очікували настільки ж довго, наскільки вона виявилася сумною і неінформаційної. Прес-служба Порошенка зі своїм патроном підготувалася добре, а журналісти в своїх питаннях, за поодинокими винятками, виявилися напрочуд беззубими і передбачуваними. Загалом, якщо чесно, то нічого особливо цікавого там не прозвучало.

Баланс тижня: заборона російських сайтів, ревізори з МВФ і старт пенсійної реформи

Обійшли своєю увагою наші читачі і новини про пенсійну реформу, проект якої на цьому тижні затвердив Кабмін. Якщо коротко, то пенсійний вік підвищуватися все-таки не буде. Це плюс. Але ми-то вже всі давно звикли до того, що у нашої держави там, де плюс, обов'язково буде і мінус.

Так ось. Підвищуватися вік не буде тільки для тих, у кого є 25 років страхового стажу. Якщо не відпахав 25 років – зволь до 63 років мати «соціальну» пенсію у 960 гривень. Ті, хто має стаж менше 15 років, підуть на пенсію в 65. Хочеш піти на пенсію раніше? Будь ласка! Купи відсутні роки у Пенсійного фонду. 10 років стажу – 84 тисячі в національній валюті. А от тим, у кого більше 25 років стажу – за кожний рік переробки держава доплатить 1% від розміру пенсії. З 1 травня цього року мінімальна пенсія становить 1312 гривень, звідси доплата за перевищує рік стажу - 13 гривень в місяць. Особисто у мене таке відчуття, що десь нас, того, обдурюють, так сказати.

Але є і веселі новини. У Чернігові життя вже настільки налагодилася, що мерія знайшла зайві і непотрібні для міста 700 тисяч гривень, які вирішила витратити на надзвичайно важливий захід – розвернути пам'ятник Богдану Хмельницькому задом до Москви. Якщо у Чернігові інших проблем немає, то я за чернігівчан тільки радий.

Не відстає і наша Генпрокуратура під керівництвом генпрокурора без юридичного диплома Юрія Луценка. Як стало відомо, на цьому тижні ГПУ підготувала підозра давно сварившимся в затишних казанах пекла Сталіна і Берії в депортації кримських татар.

Раз у ГПУ вже всі корупціонери спіймані, вбивці Шеремета знайдені, а «діамантові прокурори» притиснути до нігтя, пропоную оголосити «пидозру» і хану Батию. Він у свій час теж в Україні ділов натворила.

А наостанок розповім вам новини з світу тварин. У Зімбабве крокодили зжерли пастора, який намагався повторити біблійну історію і пройтися по воді.

REUTERS
REUTERS

Продемонструвати, як Ісус ходив по воді, пастор церкви Останніх Днів Джонатан Мтетва вирішив на річці, відомої серед місцевих як «Крокодиляча». Загалом, від пастора залишилися тільки сандалії і плавки, а його парафіяни досі не можуть знайти пояснень, чому все пішло не так, як планувалося. Адже пастор старанно молився і постив всю попередню тиждень.

Загалом, не втрачайте розум, дорогі читачі.

Всього вам доброго і добрих новин.

Микола Кондратенко, головний редактор веб-проектів УНІАН

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter