Прокуратура розслідує постачання антрациту з ОРДЛО для "Центренерго"

Дзеркало Тижня
Прокуратура розслідує постачання антрациту з ОРДЛО для

Суд дав доступ прокуратурі до документів і контрактів держкомпанії.

Червонозаводський районний суд Харкова надав прокуратурі Харківської області доступ до документів і контрактами державного "Центренерго" щодо імпорту з Росії донбаського контрабандного вугілля під виглядом південноафриканського. Про це йдеться у рішеннях суду від 2-5 жовтня цього року, пише liga.net.

Кримінальне провадження щодо незаконних вугільних операцій було відкрито в квітні в 2017 року за статтею "Зловживання владою або службовим становищем".

Як випливає з судових рішень, посадові особи Митного поста "Харків-Центральний" Харківської митниці з метою одержання неправомірної вигоди з листопада 2015 по даний час здійснюють митне оформлення вугілля, видобутого на тимчасово окупованих територіях, під виглядом російського або південноафриканського. Це вугілля постачається зокрема для "Центренерго".

Серед компаній, через які оформлялися подібні угоди, присутній цілий ряд структур, у тому числі державних, які раніше ставали об'єктами журналістських розслідувань, а саме "Торговий дім-Ресурс", "Державна компанія зовнішньоекономічної діяльності Укрінтеренерго", вугільна компанія "Краснолиманська", "Державна вугільна компанія", "Центренерго".

Ці компанії, на думку слідства, закуповували (і постачали) вугілля незаконно вивезене з ОРДЛО за контрактами з Соrtех Sales Limited "(Гонконг), Sovewіск Ноlding Limited, Аridа Glоbаl Limited " (Гонконг), РЖД Логістика і ТОВ Руснефтедобыча (Москва).

Нагадаємо, у 2015 році на станції "Центренерго" 79 400 тонн антрациту поставила російська "Русснефтедобыча". За цей же період, за даними ФМС (є в розпорядженні ЛІГИ), "Русснефтедобыча" вивезла з окупованих районів 41 200 тонн вугілля.

Читайте також: Бойовики продають антрацит з окупованого Донбасу в Польщі - Dziennik.pl

Раніше повідомлялося, що з початку року до Польщі з ОРДЛО було поставлено 93 000 тонн антрациту. При цьому офіційні українські влади не ведуть роботу по припиненню цього бізнесу.

За матеріалами: liga.net / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter