ГПУ повідомила про підозру власнику золотої лопати Кузьміну

5 канал 1
ГПУ повідомила про підозру власнику золотої лопати Кузьміну

ГПУ повідомила екс-заступника генпрокурора часів Януковича Рената Кузьміна, а також директора ДП "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" про підозру в захопленні земельної ділянки. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook речник генпрокурора Лариса Сарган.

За її словами, обох підозрюваних повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, підробці документів та протиправному захопленні земельної ділянки рекреаційного значення на території комплексу.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що у період 2008-2010 років на той час заступник та у подальшому перший заступник генерального прокурора України, діючи за попередньою змовою в групі із директором ДП "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" Державного управління справами АП України, шляхом зловживання службовим становищем з корисливих мотивів, службових підроблень та використання заздалегідь підроблених документів вчинили самовільне протиправне захоплення державної земельної ділянки рекреаційного призначення площею 1,0457 га на території ДП "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" Держуправління справами АП України у м. Києві, самовільне незаконне будівництво житлового будинку площею 1068 м кв та прилеглих споруд на цій самовільно зайнятій державній земельній ділянці рекреаційного призначення, а також умисні дії з приховування вчинених злочинів та легалізації наведеного незаконно одержаного нерухомого майна", - йдеться у повідомленні.

Такі дії, за висновком експертизи, завдали державі збитків у розмірі 1,2 млн грн. Крім того, екс-заступник генпрокурора протиправно придбав нерухоме майно невідомого походження, яке в 2010 році мало ринкову вартість майже 8,4 млн грн.

Зараз вживаються заходи щодо встановлення місцеперебування Кузьміна, який оголошений у розшук. Вирішується питання про звернення до суду для обрання йому запобіжного заходу, уточнила Сарган.

Крім того, вона виклала фотографію золотої лопати, виявленої в ході обшуку в будинку батька Кузьміна минулого року.

"Золотий батон? Золотий злиток? Ні! Золота лопата! Саме така була виявлена під час обшуку в будинку батька колишнього першого заступника Генпрокурора часів Януковича у грудні минулого року", - написала речник Луценка.

В той же час директор ДП "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" в присутності адвоката був повідомлений про підозру у вчиненні злочинів, передбачених кількома статтями КК України. Зараз в суді перебуває клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, а також про відсторонення від займаної посади.

"За клопотанням органу досудового розслідування на зазначені незаконно отримані об'єкти нерухомості судом накладено арешт і надалі буде вирішуватися питання про їх повернення державі", - резюмувала Сарган.