До Держдуми РФ внесли поправки до Конституції про продовження повноважень президента

ZIK

Парламент Чечні вніс до Держдуми поправки до Конституції про продовження повноважень президента Росії до трьох термінів поспіль.

Законопроект розміщений в базі даних Думи, – повідомляє «Медуза».

Необхідність внесення поправок чеченські депутати пояснили «досягнутою соціально-політичною стабільністю». Крім того, на їхню думку, в Росії треба зберегти спадкоємність влади через складну зовнішньополітичну обстановку.

Ця поправка не применшує демократичні основи держави і дає можливість народу самому визначити майбутнє Росії.

Конституція Росії забороняє перебувати на посаді президента більше двох термінів поспіль.

Володимир Путін став президентом Росії в 2000 році. Його другий термін завершився в 2008 році, після чого президентський пост зайняв давній соратник Путіна Дмитро Медведєв. Путін був призначений прем’єр-міністром в його уряді.

В кінці свого терміну Медведєв запропонував Путіну знову балотуватися на вищий пост. Путіна втретє обрали президентом в березні 2012 року. Він зробив Медведєва прем’єром.

У березні 2018 року Путін вчетверте брав участь в президентських виборах; він набрав на них рекордні 76,6% голосів. Після інавгурації Путін перепризначив Медведєва прем’єром.

У квітні глава Чечні Рамзан Кадиров запропонував відмовитися від обмеження повноважень президента двома термінами поспіль. Незабаром чеченський парламент розробив відповідний законопроект.

У 2008 році вступили в силу поправки до Конституції, які збільшили термін президентських повноважень з чотирьох до шести років.