Генпрокуратура направила матеріали справи Іванющенка на новий судовий розгляд

Гордон 2
Генпрокуратура направила матеріали справи Іванющенка на новий судовий розгляд

Кримінальне провадження за підозрою колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка в організації розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах, а також в організації вимагання за попередньою змовою осіб подано на новий судовий розгляд. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

Генпрокуратура забезпечила скасування рішення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 26 січня 2017 року про закриття кримінального провадження щодо Іванющенка.

Верховний Суд України задовольнив заяву заступника генпрокурора про перегляд цієї постанови через неоднакове застосування касаційною інстанцією однієї і тієї самої норми права і 12 жовтня скасував вказану ухвалу касаційної інстанції.

Тепер матеріали справи Іванющенка подано на новий судовий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Іванющенка підозрюють у скоєнні правопорушень за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ч. 3 ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України.

За клопотанням ГПУ суд заарештував 72 млн швейцарських франків на швейцарських рахунках Іванющенка. Суд також заарештував рахунки, які належать колишньому депутату, в українських банках та автопарк.

У лютому 2016 року повідомляли, що суд постановив закрити провадження щодо Іванющенка через бездіяльність ГПУ, яка за рік не виявила доказів його провини. У рішенні суду було зазначено, що воно не підлягає оскарженню. ГПУ відмовилася закривати справу і на початку лютого подала апеляцію, але суд не взяв її до розгляду.

У вересні 2016 року нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко повідомив, що Апеляційний суд Києва ухвалив рішення, яким зняв Іванющенка з міжнародного розшуку.